Wydarzenia Żywiec

Wypadek pod Tczewem. Zarzuty dla kierowcy

Prokurator postawił kierowcy autobusu, który uległ wypadkowi pod Tczewem zarzut z artykułu 173 par. 1 Kodeksu Karnego, czyli spowodowania katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób. Kodeks przewiduje za to karę pozbawienia wolności od rok do 10 lat.

Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku powiedziała nam, że kierowca został przesłuchany 15 sierpnia. – Przebywa on w szpitalu, ale jego stan pozwalał na wykonanie czynności. Złożył więc wyjaśnienia, w których podał, że w pewnym momencie stracił świadomość, co było spowodowane kłuciem w okolicy klatki piersiowej. Kiedy świadomość powróciła, było już po zdarzeniu – usłyszeliśmy.

Wersja kierowcy będzie weryfikowana. Po wypadku mężczyzna został poddany badaniu alkomatem pod kątem alkoholu oraz szybkiemu testowi narkotykowemu. W obu wypadkach wynik był zerowy. Pobrano mu jednak krew w celu dokładniejszych badań na zawartość alkoholu i i innych substancji. Na wyniki trzeba jeszcze poczekać.

Został wobec niego zastosowany dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
winni
winni
2 miesięcy temu

Ważniejsze jest to : ile godzin jechał kierowca ?, czy spał przed podróżą ? Rodzice tych biednych dzieci poszkodowanych w wypadku powinni wziąć za dupę firmę transportową i niestety organizatorów wyjazdu, którzy mieli dopilnować tych jakże ważnych “szczegółów”

Gość
Gość
2 miesięcy temu

W oświadczeniu rzecznika wojewody pomorskiego autokarem podróżowały dzieci ze Śląska.

Paulus60
Paulus60
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

Rozumiem,. Uważasz, że Żabnica to nie Śląsk. Slusznie, ale leży w województwie śląskim. Tego nie zmienisz. Rzecznik wojewody pomorskiego zastosował zwykłe uproszczenie i nie zastanawiał się głębiej nad geografią Polski.

Agaton
Agaton
2 miesięcy temu
Reply to  Paulus60

On tego nie zmieni ale w końcu ktoś weżnie się za to bezprawie.Stop kłamstwu śląskiemu

nauczyciel
nauczyciel
2 miesięcy temu
Reply to  Paulus60

Bo rzecznikami zostają coraz głupsi ludzie, którym nie potrzebna jest geografia historia, polski i inne tzw. “michałki”

blep
blep
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

To spora różnica bo Żabnica leży w woj. śląskim a nie na Śląsku. Podobnie Żywiec, Lipowa, Ślymiyń, Twarodorzeczka, Kocierz…. itd. Niestety większość ludzi tego nie rozróżnia, nawet miejscowi …

Ali
Ali
2 miesięcy temu
Reply to  blep

Częstochowa wypisuje się z tego towarzystwa