Bielsko-Biała Na sygnale

Wypadki z rowerzystami

Fot. Poglądowe

Wczoraj na bielskich drogach doszło do dwóch wypadków z udziałem rowerzystów.

Pierwszy miał miejsce około 5.00 na ul. 11 listopada. Z ustaleń wynika, że 51-letnia kierująca renault, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu, doprowadzając do zderzenia z 45-letnią kierująca rowerem. Poszkodowana kierująca jednośladem z obrażeniami trafiła do szpitala. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, którego okoliczności i przyczyny wyjaśni dalsze postępowanie.

Do kolejnego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło po 13.00 w Kozach na ulicy Kęckiej. Kierujący fordem 62-latek nie zachował wymaganej ostrożności podczas omijania 61-letniego rowerzysty. Na szczęście poszkodowany rowerzysta nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci ukarali kierującego mandatem mandatem i 6 punktami karnymi.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pedalot
pedalot
4 lat temu

Ech panowie… coraz więcej posiadaczy samochodów osobowych bez znajomości przepisów ruchu drogowego i podstawowej umiejętności kierowania swoim pojazdem wyjeżdża na drogi publiczne. Moim skromnym zdaniem Państwo powinno zorganizować jakieś nauki przepisów, chociaż tych najważniejszych, oraz jakieś kursy w jeżdżeniu by wszyscy potrzebujący mogli poznać tę tajemną i wyjątkową umiejętność. Całość mogła by się kończyć egzaminem, gdzie taki kierowca mógłby udowodnić że jest godny wstąpić w szeregi elity użytkowników dróg i otrzymać na to stosowny dokument. Mogli by to nazwać na przykład Prawo Jazdy.
A nie, czekaj…. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)