Bielsko-Biała Na sygnale Oświęcim

Wypaliły, a potem źle się poczuły. Dostawca w rękach policji

Fot. Michał Cichy

Policjanci z Kęt zatrzymali 15-latka podejrzanego o udostępnienie nieletnim narkotyku. Nastolatki, które wypaliły mieszankę suszu, trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek 24 listopada, ale policja dopiero teraz relacjonuje jego przebieg. Było tuż po 13:00, kiedy służby interweniowały w piwnicy w bloku na jednym z kęckich osiedli. Ze zgłoszenia wynikało, że dwie nieletnie wezwały pomoc, bo źle się poczuły po wypaleniu suszu roślinnego. Dziewczyny w wieku 15 i 16 lat pod opieką ratowników medycznych trafiły do szpitala na obserwację.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że susz, najprawdopodobniej marihuany, udostępnił 15–letni mieszkaniec gminy. Został zatrzymany, a po wykonaniu czynności oddany pod opiekę rodziców.

Do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu (Wydział Rodzinny i Nieletnich) przekazane zostały dwa postępowania. Pierwsze dotyczące czynu karalnego, którego dopuścił się 15–latek, czyli udzielenia narkotyków innym nieletnim oraz drugie, dotyczące przejawów świadczących o demoralizacji dwóch nieletnich, które narkotyk wypaliły.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments