Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wypożyczenie samochodu w Warszawie – cztery kroki do udanego wynajmu

Pomimo że Warszawa posiada metro, całkiem przyzwoitą komunikację miejską, to jednak spore odległości, jakie czasem musimy pokonać, skłaniają do wyboru auta. Bez względu na to, czy przyjeżdżamy do stolicy służbowo, czy w charakterze turysty wypożyczalnia samochodów w Warszawie może stale liczyć na zainteresowanie ze strony klientów. W stolicy funkcjonują od lat znane sieci wypożyczalnie dostępne 24 godziny na dobę w wielu punktach miasta. Choć ogólna zasada funkcjonowania wypożyczalni aut jest powszechnie znana, warto się do wynajmu przygotować, aby oszczędzić czas, pieniądze i uniknąć ewentualnych rozczarowań. Poniżej podajemy 4 praktyczne porady, na co zwrócić uwagę wynajmując auto.

1. Jak znaleźć wypożyczalnię w stolicy?
2. Limit kilometrów
3. Kaucja lub jej brak
4. Cena za wynajem

Jak znaleźć wypożyczalnię w stolicy?

Poszukiwania rozpoczynamy od przejrzenia opinii na temat firm znalezionych w internecie, na forach tematycznych etc. Wpisujemy w wyszukiwarce frazę „wynajem samochodów warszawa” i sprawdzamy wyniki. Odrzucamy opinie pełne zachwytu i te w stylu „super”, „najlepsza firma w mieście”, i skrajnie negatywne w stylu „dno”, „nie polecam”. Zarówno jedne, jak i drugie niewiele wnoszą. Skupiamy się na opiniach dłuższych, które mogą dać jakieś cenne informacje. Z całą pewnością jedną z nich może być np. informacja o tym, że firma nie pobiera kaucji przy wynajmie. Warto to oczywiście sprawdzić u źródła, ale dzięki takiej opinii wiemy, o co pytać. Podobnie niezadowolony klient o ile poda konkretny przykład, może być cennym źródłem wiedzy.

Limit kilometrów

Niezwykle istotnym elementem podczas wynajmu auta będzie limit kilometrów (lub jego brak). Jeśli planujemy dłuższą podróż a wypożyczalnia, nakłada limit np. 300 km dziennie, może warto zrobić kalkulację. Może się bowiem okazać, że przekraczając istotnie limit, czeka nas spora dopłata do kilometrówki.

Planując np. wycieczkę po Polsce, należałoby również przyjrzeć się, gdzie zlokalizowane są oddziały naszej wypożyczalni. Warto mieć na uwadze, że np. udając się na południe Polski, musimy mieć tam możliwość oddania auta. To na pozór oczywista sprawa, ale w praktyce bywa różnie.

Kaucja za wynajem

Bez wątpienia jednym z kluczowych elementów decydujących o atrakcyjności wynajmu auta poza ceną za dobę jest kaucja za wynajem. Polega ona na blokadzie środków na karcie kredytowej klienta na okres wynajmu. W praktyce środki są zwalniane nawet 3-4 dni od zwrócenia auta do wypożyczalni. Robiąc rozeznanie wśród wypożyczalni łatwo zauważyć, iż różnice w kwotach kaucji są znaczące i wynoszą zazwyczaj od 500 zł do nawet 2 tys. zł. Musimy mieć wówczas świadomość posiadania ekstra środków na nasz wyjazd, które nie kolidują z zablokowaną na karcie kaucją. W takim ujęciu kaucja, obok samej ceny za dobę wynajmu wydaje się najważniejszym elementem oferty.

Cena za wynajem

Wypożyczalnie samochodów w Warszawie posiadają w swojej ofercie auta na każdą okazję i kieszeń. Przykładowo para przyjeżdżająca do stolicy, może skorzystać z auta klasy Toyota Yaris za 95 zł dziennie, rodzina 2+2 z wygodnej i przestronnej Toyoty Corolli za 150 zł. Przy tej okazji należy zwrócić uwagę również na ceny oferowane przy dłuższym okresie najmu. Wypożyczalnie doskonale zdają sobie sprawę, że im dłuższy okres wynajmu, tym większy jest ich zysk. Dlatego chętnie oferują atrakcyjne rabaty przy wynajmie na dłuższy okres.

Jak widać, wynajem samochodów w Warszawie nie stanowi problemu. Zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści mają do dyspozycji bogatą ofertę wypożyczalni. Mamy nadzieję, że powyższy tekst będzie pomocny w podjęciu dobrej decyzji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments