Wydarzenia Bielsko-Biała

Wyremontowali Salę Królestwa. Co tydzień spotykać się tam będzie ponad 400 osób

Zdjęcia: JW.ORG

Zakończył się remont Sali Królestwa Świadków Jehowy w Bielsku-Białej. Odnowiony obiekt przy ul. Przędzalniczej oddano do użytku w niedzielę. Będzie to miejsce cotygodniowych spotkań społeczności. W remont włączyło się ponad trzystu ochotników.

Przez cztery miesiące ponad trzystu ochotników wspólnie pracowało przy remoncie Sali Królestwa Świadków Jehowy w Bielsku-Białej. Do udziału w pracach zgłosiło się 160 osób z Bielska-Białej i okolic i drugie tyle z innych rejonów Polski. To mężczyźni i kobiety z różnych środowisk i grup wiekowych, wszyscy jednak są członkami społeczności.

Fot. JW.ORG

Odnowiony obiekt przy ul. Przędzalniczej 17 oddano do użytku w niedzielę, 19 maja. Jest to miejsce cotygodniowych spotkań. Ponad 400 osób będzie się tam spotykać, aby czytać Pismo Święte i zdobywać z niego wiedzę. Sala Królestwa w Bielsku-Białej powstała w 1996 roku. Po blisko 30 latach użytkowania wymagała odświeżenia i modernizacji, stąd decyzja o generalnym remoncie.

– Zależało nam, by wyremontowany obiekt był prosty, nowoczesny i funkcjonalny – mówi Piotr Jarząbek, rzecznik Świadków Jehowy na Śląsku i w Małopolsce. – W ramach prac wymieniono instalację elektryczną i wodną, oświetlenie, wykładziny, meble, sufity podwieszane oraz stolarkę drzwiową. Wykonano także nowe poszycie dachu, a także ocieplono fundamenty. Remont nie ominął również systemów wentylacji i ochrony przeciwpożarowej. Sala w Bielsku-Białej to jeden z 661 tego typu budynków w Polsce i jeden z 63 tysięcy na świecie. Każdy jest mile widzianym gościem – dodaje.

W wyremontowanym budynku znajdziemy teraz m.in. audytorium na 106 osób, szatnię oraz zaplecze sanitarne. Budynek został w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami. Przy obiekcie znajduje się parking.

google_news