Wydarzenia Bielsko-Biała

Wyścig kolarski po kostce brukowej. Deszcz zniechęcił uczestników

Dziś w Bielsku-Białej odbywało się 47. Kryterium Asów o Puchar Prezydenta Miasta. Niestety, opady deszczu i śliska kostka brukowa na okrążeniach wokół bielskiej starówki odstraszyła niektórych kolarzy. Zawodowcy i amatorzy ścigali się w wielu różnych kategoriach.

Odbywające się dziś w Bielsku-Białej 47. Kryterium Asów, to zawody rangi mistrzostw Polski. Uczestnicy ścigają się na liczącej ok. 1,8 km pętli wytyczonej ulicami centrum miasta. Tegoroczna edycja rozpoczęła się wczoraj w Katowicach, a dziś kolarze rywalizują o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Zawody są zaliczane do punktacji mistrzostw kraju w kryteriach ulicznych, dlatego podczas sobotnich zawodów spodziewano się ostrej rywalizacji. Niestety, ściganie popsuła pogoda.

Liczba rund jaką pokonać będą musieli kolarze uzależniona jest od kategorii wiekowej. Najkrótszy dystans pokonają żaki ok. 9 km, najdłuższy z kolei tzw. elita i orlik – 54 km. Organizatorem zawodów jest Fundacja Gwardia Katowice, współorganizatorem Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Kolarski Klub Sportowy „BB” Bielsko-Biała.

Zainteresowanie było wczoraj duże, dzisiaj jest mniejsze z powodu warunków atmosferycznych. Mamy nadzieję, że jeszcze się przejaśni i kibice dopiszą, tak jak w Katowicach. Warunki są bardzo ciężkie, wiele osób się poddało – powiedział nam Bogdan Szczygieł, były kolarz i współorganizator.

Kryterium Asów, to wyścig kolarski o dużej renomie, którego pierwsza edycja rozegrana została w 1954 roku. Ostateczne w kilku kategoriach wiekowych wystartowało dziś ok. 250 kolarzy. Jeżdżą oni w pętli ulicami: Grunwaldzką, Słowackiego, Frycza-Modrzewskiego, Krasińskiego, Nad Niprem, Celną, Sobieskiego i Listopadową. Start oraz meta wyścigu znajdują się na płycie Rynku.

google_news