Wydarzenia Bielsko-Biała

Wyścig z czasem. Stawką zdrowie 3-latki!

Fot. siepomaga.pl

Wiktoria Widulińska, mała bielszczanka, choruje na wrodzoną wadę genetyczną kończyn – neurofibromatozę typ 1. Z tego powodu jej prawe podudzie praktycznie stale się łamie. Dziewczynka cierpi, odczuwa bezustanny ból i mimo tak młodego wieku już musi korzystać z wózka inwalidzkiego.

Lekarze zalecali amputację. Rodzice jednak postanowili uratować nogę Wiktorii. Nadzieję dał im amerykański ortopeda dr Dror Paley, który leczy takie przypadki w swoim instytucie na Florydzie oraz w Warszawie.

Po konsultacji w stolicy lekarze zapewnili, że po przeprowadzonej tam innowacyjnej operacji nóżka dziewczynki odzyska właściwy kształt, sprawność i przestanie się łamać raz na zawsze. Wstępny termin zabiegu został wyznaczony na 5 września tego roku.

Niestety, operacja będzie kosztować krocie. Przerasta to możliwości finansowe rodziców. Dlatego postanowili uruchomić zbiórkę w Internecie. Aby zabieg mógł się odbyć w zaplanowanym terminie potrzebna kwota musi zostać zebrana do końca lipca.

Zbiórka na operację dziewczynki – kliknij tutaj.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Kefas Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kefas
Gość
Kefas

PODANIE POMOCNEJ DŁONI JEST WYRAZEM DOBREJ WOLI. DOBRA WOLA WYPŁYWA Z DOBREGO SERCA. A Z SERCA TO CO NAJCENNIEJSZE. MIŁOŚĆ.