Sport Żywiec

Wyścigi w… domu

Rajdowy kierowca Kacper Wróblewski z Żywca niespełna trzy miesiące temu zmienił pilota, a dwa miesiące temu samochód i zapowiedział walkę o tytuł mistrza Polski. Niestety, obostrzenia z powodu koronawirusa spowodowały, że na razie rajdową jazdę może ćwiczyć jedynie… w domu – na symulatorze.

W połowie lutego 28-letni Kacper Wróblewski podjął decyzję o zakończeniu współpracy z dotychczasowym pilotem Jackiem Spentanym z Gliwic.

Sięgnęliśmy razem po tytuł mistrzów Polski w 2WD. Kosztowało nas to wiele sił i nerwów, ale nawet po poważnym wypadku w Rajdzie Polski 2018 Jacek Spentany zawsze był gotów do walki na odcinkach. To był zaszczyt tworzyć z nim załogę – powiedział wówczas Kacper Wróblewski.

Z początkiem marca obwieścił, że jego nowym pilotem został 33-letni Jakub Wróbel z Myślenic, a na oficjalnej prezentacji podkreślił, że będzie jeździł nowym autem – volkswagenem polo GTI R5.

Bardzo się cieszę i jestem dumny, że mogę kolejny rok reprezentować barwy Orlenu Team oraz naszych stałych i nowych partnerów. Teraz pozostaje mi tylko wykorzystać to w 100 procentach i dać z siebie wszystko podczas długiego sezonu – zaznaczył.

Zapowiedział też, że w tym roku chce powalczyć o tytuł mistrza Polski. Pierwszy start w eliminacjach Rajdu Samochodowego Mistrzostw Polski 2020 (RSMP 2020) planowano na 17-19 kwietnia podczas 48. Rajdu Świdnickiego. Jednak z powodu obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa rajd przełożono na 17-19 lipca. Natomiast odwołano 9. Rajd Nadwiślański, który planowano na 8-9 maja. Na obecną chwilę pierwszą eliminacją do RSMP 2020 ma być Rajd Žemaitija na Litwie (5-6 czerwca). Kolejne rundy planowane są na: 26-28 czerwca – 77. Rajd Polski (Mikołajki), 17-19 lipca – 48. Rajd Świdnicki (Świdnica), 6-8 sierpnia – 30. Rajd Rzeszowski (Rzeszów), 10-12 września – 4. Rajd Śląska (Chorzów) i na koniec 16-18 października – 46. Rajd Koszyc (Koszyce, Słowacja). Mimo wymuszonej przerwy Kacper Wróblewski nie próżnuje i zawzięcie ćwiczy jazdę rajdową na domowym symulatorze.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o