Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Wysoka: Z jajem na taczkach!

Fot. Mirosław Galczak

W Wysokiej – po raz dziesiąty już – rywalizowano na wesoło w corocznym Turnieju Wsi.

Na terenie przy remizie strażackiej reprezentacje z pięciu wiosek wchodzących w skład gminy Jordanów bawiły się świetnie wywołując wśród widzów częste salwy śmiechu.

Wszystko za sprawą organizującego zawody Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, który postawił przed zawodnikami aż 10 zadań kryjących się pod hasłami: marynarski węzeł, hula-hop, jajcarska robota, spacer po skrzynkach, wąż, siedmiomilowy krok, bieg w gumofilcach, food truck, mundialowe i wodne podaj dalej.

Nazwy niekiedy były mylące, bo na przykład zadanie food truck polegało na przewiezieniu slalomem na taczkach partnerki trzymającej w ręku patelnię z jajem, a siedmiomilowy krok odbył się w płetwach z narciarskimi goglami na twarzy.

Zwycięzcą turnieju została drużyna z Łętowni, tuż za nią znalazła się Naprawa, trzecie miejsce zdobyła Wysoka, czwarte – Toporzysko, a całą stawkę zamknął Osielec.

Nikt z przegranych się jednak nie smucił, bo każda z ekip w nagrodę dla swojego sołectwa otrzymała 2 tys. zł. Puchar zwycięzcom i nagrody drużynom wręczył gospodarz gminy – wójt gminy Jordanów Artur Kudzia.

Zwieńczeniem turnieju był festyn z krakowskim zespołem Secret Band. Podczas imprezy nie zabrakło też atrakcji dla dzieci i dobrze zaopatrzonego bufetu.

Autorem zdjęć jest Mirosław Galczak.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o