Wydarzenia Bielsko-Biała

Wysokie loty na Błoniach. Hit na początek wakacji | ZDJĘCIA

Na bielskich Błoniach rozpoczęła się główna część hitowego festiwalu rowerowego. To pierwsza edycja Happy Bike Beskidy – nowego festiwalu rowerowego w Polsce. W programie adrenalina, miła dla oka ewolucje i znakomita muzyka. Gościem specjalnym festiwalu jest ikona rowerowego freestylu na świecie – David Godziek.

W Bielsku-Białej dziś wielkie rowerowe święto – Happy Bike Beskidy to nowa impreza, która przyciąga wiele osób zainteresowanych pokazami ewolucji rowerowych i wysoką dawką adrenaliny. Formuła wydarzenia zakłada połączenie sportu, rekreacji i zabawy. Dziś i jutro na bielskich Błoniach odbywać się będą koncerty, warsztaty dla dzieci, szkolenia, zawody oraz targi i testy sprzętu rowerowego. Główną atrakcją festiwalu są pokazy dirty jumpingu, w których wezmą udział najlepsi zawodnicy z całego kraju. Publiczność podziwiać będzie ewolucje na wysokości około 6 m. W tym celu powstały specjalne skocznie. Wydarzenie ściąga w ten weekend do Bielska-Białej miłośników sportów ekstremalnych z całej Polski.

Udział w bielskim festiwalu zapowiedział m.in. Dawid Godziek, jeden z najlepszych na świecie zawodników slopstyle MTB, złoty medalista x games, uczestnik Pucharu Świata FMB World Tour, który jest obecnie jedną z ikon rowerowego freestylu na świecie. Będzie także Kamil Kobędzowski ze światowej czołówki w konkurencji MTB stunt i jeden z prekursorów tej dyscypliny. Impreza odbywa się pod patronatem prezydenta Jarosława Klimaszewskiego.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments