Wydarzenia Cieszyn

Wysprzątali Bażanowice

W pierwszym dniu kwietnia w Bażanowicach zorganizowano Wiosenne Sprzątanie Wsi. Ta coroczna akcja wzbudza coraz większe zainteresowanie. Jej organizatorem był sołtys Jan Polok wraz z Radą Sołecką.

W sprzątaniu uczestniczyło około 50 osób, w tym rodziny z dziećmi. Przez trzy godziny grupy zaopatrzone w worki i rękawice, tropiły śmieci w przydrożnych rowach, wzdłuż torów kolejowych, na terenach zielonych. Zebrane śmieci zwieziono w jedno miejsce obok strażnicy.

Na finał była pyszna grochówka, grillowana kiełbasa, ciasto, słodycze i napoje. – Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom biorącym udział w tej inicjatywie, a także instytucjom i organizacjom wspierających to przedsięwzięcie. A są to Urząd Gminy Goleszów, Ochotnicza Straż Pożarna Bażanowice, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Miłośników Bażanowic, Szkoła Podstawowa w Bażanowicach, Polmarket Lucyny Bodak. Pragnę również podziękować naszemu radnemu powiatowemu Jarosławowi Bodakowi za jego pomoc i wsparcie w sprzątaniu – mówi sołtys Jan Polok.

Worki na śmieci, jednorazowe rękawice oraz napoje i słodycze dla dzieci przekazał Referat Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Goleszów, w ramach edukacji ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments