Wystartowała Beskidzka Liga Szóstek

Ruszyła Beskidzka Liga Szóstek/Playarena Bielsko-Biała.

W pierwszoligowych starciach najciekawiej zapowiadał się mecz trzeciej i czwartej drużyny poprzedniego sezonu, czyli Bandy Świrów z Wilkami Południa. Górą w tym starciu okazała się ekipa Świrów wygrywając 3:2. Wilki mimo prowadzenia 2:0 oraz ciągłych ataków, pozwolili sobie na chwilę rozluźnienia i jeszcze w pierwszej połowie był remis. Po przerwie napór na bramkę Bandy Świrów ani przez chwilę nie zelżał, przez co Wilki narażały się na kontry. Jedną z nich wykorzystał strzelec trzech bramek dla Bandy Świrów- Kamil Buchta. Wilkom nie udało się już po tej bramce podnieść i doprowadzić chociażby do wyrównania.

Od zwycięstwa swoją przygodę z pierwszoligowymi rozgrywkami rozpoczęła Ekipa Szczurek, wygrywając 5:3 z FC Po Nalewce. Mistrzowie Young Power nie pozostawili złudzeń drużynie z Bielskiej wygrywając 5:0, a wicemistrzowie rozgromili Malbec aż 15:1

Wszystkie wyniki spotkań: FC Po Nalewce – Ekipa Szczurek 3:5, Sparta 2010 Bielsko-Biała – MONczester 4:4, Banda Świrów – Wilki Południa 3:2, Bielska – Young Power 0:5, AM Hussars – FC Tury 4:1, Black Game Team – Malbec 15:1, Biała Krakowska – FC Wapiennica 2:11.

W drugiej lidze od oddania walkowera sezon zaczęła rewelacja rundy wiosennej poprzedniego sezonu – FC Pomarańcza. Ponadto mecze wielu drużyn stały na bardzo wyrównanym poziomie o czym świadczą – jeden remis oraz kilka zwycięstw jedną lub dwiema bramkami. Do małego „cudu” doszło w meczu między BB Raptors a K.S. Mieszek.com, gdzie Raptorsi prowadzili do przerwy 3:1, ale w drugiej połowie Mieszek nie zostawił złudzeń, grając szczelnie w defensywie i skutecznie w ofensywie, wygrywając drugą połowę 3:0 i cały mecz 4:3.

Wyniki wszystkich meczów: grupa A: Stare Bielsko FC – Young Olboys 3:3, FC Pomarańcza – DKS Lipnik 0:10 (wo), The Shakers – FC Albatros 2:11, Desplayers – Bon Voyage 2:1, Misie – 4Fun Football Team 1:5, Miłośnicy Abstynencji – Wolne Atomy 2:7.

grupa B: FC Piwnica – Tiki Taka 0:4, BB Raptors – K.S. Mieszek.com 3:4, Ratusz BGT – FX Robot 10:2, Wapienickie Lwy – Wyindywidualizowani Bielsko 8:1, Black Devils – Cocola Bielsko 3:5, Pitney Bowes – New Star Galaxy 3:5.

W galerii umieszczamy także zdjęcia z finału Pucharu Ligi.