Sport Cieszyn

Wystartują na dźwięk trombity. 130 chętnych, by wbiec na Tyniok

Fot. UG w Istebnej

Rekordowa liczba ponad 130 biegaczek i biegaczy zgłosiła chęć udziału w Jubileuszowym X Biegu na Tyniok. Sportowa impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 lipca.

Wszyscy uczestnicy, którzy znaleźli się na internetowej liście zapisów, otrzymają pamiątkowy medal i dyplom. Trasa biegu głównego liczy około 5 km tradycyjnie jest urozmaicona płaskimi odcinkami i podbiegami. Dzieci będą biegać na dystansach 200 i 400 m na szczycie Tynioka wyłącznie po trawie.

Biuro zawodów biegu głównego czynne będzie od godz. 13.00 do 14.15 i znajdować się będzie przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniakowie Rastoce.
Organizatorzy proszą, by nie odkładać przybycia do strefy startu na ostatnią chwilę przed biegiem. Odprawa techniczna zawodników nastąpi około 14.15 na boisku przed szkołą, a start honorowy – poprzedzony sygnałem z trombity – zaplanowany jest na 14.30 z boiska, zaś start ostry z drogi na skrzyżowaniu obok podstawówki. Po zakończeniu biegu głównego, na Tynioku odbędą się biegi dla dzieci. Biuro zawodów dla nich będzie czynne od 14.15 na Tynioku. Wręczenie nagród nastąpi po zakończeniu konkurencji dla najmłodszych. Jak dodają organizatorzy, w związku z jubileuszowym charakterem wydarzenia, pamiątkowe medale i dyplomy dla uczestników, którzy ukończą zawody poza podium, również będą wręczane podczas tej ceremonii.

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments