Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Wyszukiwarka dostępności węgla – miejsca, produkty, cena

Fot. Materiał prasowy

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poleca internetową wyszukiwarkę, gdzie można sprawdzać dostępność i ceny węgla w danym regionie.

W portalu cieplo.gov.pl mają obowiązek rejestrować się wszystkie składy węgla i wszystkie podmioty, które prowadzą obrót takim towarem. Według informacji ministra Janusza Cieszyńskiego,  składy węgla, które nie dopełnią tego ustawowego obowiązku, muszą liczyć się z karą w wys. 15 tys. zł.
“Celem jest zapewnienie jednego miejsca, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić, gdzie najkorzystniej kupić opał na zimę. Liczymy na to, że będzie to instrument, który pomoże dotrzeć skutecznie z informacją do obywateli.” – czytamy na stronie społecznościowej wojewody Wieczorka.

Pod poniższym linkiem znajduje się wyszukiwarka, w której można wysortować swój powiat lub duże miasto, a także wybrać tym opalu. Pokażą się punkty, dostępne grupy produktów oraz ich cena.

https://cieplo.gov.pl/?fbclid=IwAR0krxTcI2Typ_xN8OQ1GKxjYSOgHQUvbbFOwuIYzCjOZIZlhj-mN9NzBZ8

Na tę chwilę dla powiatu cieszyńskiego pokazało się 6 punktów, z różnymi produktami i widełkami cenowymi 1875 zł – 3749 zł.

W powiecie żywieckim jest tych punktów znacznie więcej, bo 18 i taki sam zakres cen.

Miasto Bielsko-Biała natomiast to tylko trzy punkty ferujące węgiel.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
regulacje
regulacje
3 miesięcy temu

Na portalu “ciepło”, zimno się robi później jak zobaczy się ceny rynkowe od 1875 do 3749 zł i “wysortować” nie trzeba (węgla), kary wysortowane są bez problemu 15 tys. zł, z karami do wpisania do regulacji nie ma najmniejszego problemu. Liczymy, że instrument pomoże, ja liczę ile węgla kupię po 3749 zł za dopłatę.

nowoczesność postępuje
nowoczesność postępuje
3 miesięcy temu

No proszę jak można rozwinąć. Ja do tej pory miałem wyszukiwarkę zmiany adresów starych na nowe przy wprowadzeniu w gminie nazw ulic. Bez znajomości posługiwania się internetem w przypadku osób starszych ani rusz.