Bielsko-Biała Na sygnale

Wytropili chuliganów

Fot. Poglądowe

Policjanci z Jasienicy wytropili chuliganów, którzy przed sklepem w tej miejscowości napadli i pobili Bogu ducha winnego mężczyznę.

Stało się to  w ubiegłym tygodniu. Późnym wieczorem dwóch mężczyzn zaczepiło przed jednym ze sklepów w centrum 30-latka. Bez powodu zaczęli go bić i kopać po całym ciele i głowie. Zaatakowany mężczyzna próbował im uciec, wbiegając do sklepu. Napastnicy jednak weszli za nim i dalej zadawali mu ciosy. Dopiero gdy personel wezwał na pomoc patrol policji, uciekli w nieznanym kierunku.

Oficer dyżurny bielskiej komendy natychmiast skierował na miejsce mundurowych oraz karetkę pogotowia ratunkowego. Na szczęście zaatakowany mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń. Pokrzywdzony nie wiedział kto ani dlaczego go napadł i pobił.

Sprawą zajęli się śledczy z jasienickiego komisariatu. Na podstawie zebranych informacji oraz dostępnych nagrań z monitoringu ustalili wizerunki obydwu sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania. Już następnego dnia po napadzie tożsamość jednego z napastników ustalił dzielnicowy. Podejrzewany mężczyzna mieszkał kiedyś w jego rejonie. Dzięki temu mundurowi z Jasienicy zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który usłyszał zarzut udziału w chuligańskim pobiciu człowieka. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Kryminalni ustalili również personalia drugiego ze sprawców. Okazał się nim 27-letni mieszaniec powiatu bielskiego. Tuż po pobiciu wyjechał do rodzinnej  miejscowości, jednak sumienie musiało go ruszyć, gdyż stawił się na komisariacie w Jasienicy, gdzie również usłyszał zarzuty pobicia.

Podejrzanym grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ przestępstwo, którego się dopuścili, miało charakter chuligański muszą się liczyć z bardziej surowym traktowaniem przez wymiar sprawiedliwości. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
7 miesięcy temu

Brawo