Cieszyn Na sygnale

Wywrotka na ekspresówce. Motocyklista w szpitalu

W poniedziałkowy wieczór, 6 lipca, miał miejsce kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. W Międzyświeciu na drodze S-52 (jezdnia w kierunku Cieszyna) kierujący motocyklem mężczyzna z nieustalonych przyczyn wywrócił pojazd. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło około 17.50 . Kierujący motocyklem 33-letni mężczyzna z nieustalonych przyczyn uderzył w barierę oddzielającą jezdnie, a następnie w unieruchomiony pod wiaduktem motocykl, którym podróżowali świadkowie zdarzenia. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana. Ciężko ranny mężczyzna, mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, został przetransportowany do szpitala. Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny wypadku. Ich ustalaniem zajmą się śledczy z cieszyńskiej komendy powiatowej policji. Wobec osób, które zatrzymały pojazd w miejscu niedozwolonym na drodze ekspresowej, są prowadzone czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Policjanci apelują do motocyklistów. Wystarczy chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i wywrotka na jednośladzie jest pewna. Często się zdarza, że kierujący swoim szybkim i ciężkim pojazdem, nie jest w stanie nad nim zapanować, a wtedy nierzadko dochodzi do nieszczęścia. Nie trzeba przypominać, że taki pojazd nie posiada ani pasów, ani poduszek powietrznych, a nawet najlepszy kombinezon nie gwarantuje bezpieczeństwa. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub przeszkodą, zwykle kończy się tragicznie.Zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest m.in. nadmierna prędkość i przecenianie swoich umiejętności.

Motocyklisto! Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze, zwracaj uwagę na warunki atmosferyczne. Policjanci apelują również do wszystkich kierowców, nie tylko motocyklistów, o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

google_news