Na sygnale Wadowice

Trzy mandaty i 20 punktów za jednym razem

Fot. KPP Wadowice

Kierowca z powiatu krakowskiego urządził sobie rajd land roverem po gminie Brzeźnica. Namierzony przez policjantów w miejscowości Wyźrał miał w obszarze zabudowanym prędkość 138 km/h.

Patrolujący drogi powiatu wadowickiego policjanci w miejscowości Wyźrał zauważyli w pewnym momencie samochód jadący z nadmierną prędkością.

Podążając za nim stwierdzili, że kierowca pędził 138 km/h na obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Poza tym kierowca land rovera wyprzedał inne pojazdy na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi jako zakręty niebezpieczne i na „podwójnej ciągłej”. Gdy policjanci zatrzymali land rovera do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 56-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Mężczyzna stracił prawo jazdy – informuje wadowicka policja.

Poza tym za popełnione wykroczenia, zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów, został ukarany trzema mandatami karnymi na łączną kwotę 3 700 złotych i 20 punktami karnymi: za przekroczenie prędkości o 88 km/h otrzymał mandat w wysokości 2 500 zł i 10 pkt., za niestosowanie się do znaku P-4 mandat 200 zł i 5 pkt., a za wyprzedzanie na zakrętach mandat 1 000 zł i 5 pkt.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
e_mil
e_mil
1 rok temu

Sie mu to należało,jak psu buda.