Wydarzenia Wadowice

Wyższa uczelnia nad Skawą?

Ks. prof. Wojciech Zyzak (z lewej) i burmistrz Bartosz Kaliński. Fot. Facebook Bartosz Kaliński.

List intencyjny o utworzeniu ośrodka Uniwersytetu Papieskiego w Wadowicach podpisali burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński i rektor Uniwersytetu Papieskiego ks. prof. Wojciech Zyzak.

To pierwszy oficjalny krok do ewentualnego powstania w mieście rodzinnym Jana Pawła II uczelni wyższej. Jednak od pomysłu do „przemysłu” droga daleka. Pierwsza faza przygotowań to między innymi dzielenie się doświadczeniami, wymiana informacji między miastem a uczelnią oraz wypracowanie koncepcji powstania ośrodka uczelni nad Skawą. Organizowane będą również przez pracowników uniwersytetu otwarte wykłady dotyczące Jana Pawła II.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie wywodzi się z najstarszej polskiej uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego, związanego od przeszło sześciuset lat z historią Krakowa. Uniwersytet Papieski prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną na pięciu wydziałach: Teologicznym, Filozoficznym, Historii i Dziedzictwa Kulturowego oraz Nauk Społecznych, w międzywydziałowych instytutach Bioetyki, Ekumenii i Dialogu, a także w jednostkach międzyuczelnianych: Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych oraz Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej. Uczelnia należy do Międzynarodowej Federacji Uniwersytetów Katolickich i jej sekcji europejskiej, Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich i Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Her menegilda
Her menegilda
4 lat temu

Nie daj Boże aby powstał pomysł budowy nowego budynku dla uczelni. Oprócz listu intencyjnego i braku konkretów, trzeba mieć pomysł (wizję) gdzie i za ile docelowo.