Wydarzenia Bielsko-Biała

X Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej w Bielsku-Białej. Sportowe emocje i chwile wzruszenia ZDJĘCIA

Od wczoraj w hali pod Dębowcem odbywało się wyjątkowe wydarzenie – X Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej – przedwcześnie zmarłej wybitnej siatkarki, reprezentantki Polski. W dniu dzisiejszym w pokazowym meczu wzięły udział przyjaciółki i córka Agaty, które zmierzyły się z uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Sportowe emocje trwały przez cały weekend. Przy okazji można było również zdziałać dużo dobrego.

 

Od soboty w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbywał się Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej, który zorganizowała Fundacja Kropla Życia. W memoriale wzięli udział zawodnicy drużyn BKS Bostik Bielsko-Biała, Grot Budowlani Łódź, TJ Ostrava i Novator Chmielnicki. W dniu dzisiejszym odbyły się mecze finałowe, oraz towarzyskie spotkanie, w którym koleżanki i córka Agaty Mróz – Liliana zmierzyły się z uczennicami SMS Szczyrk. Po rozegraniu dwóch pokazowych setów, przewagę miały te pierwsze. Po meczu odbyła uroczysta dekoracja.

 

Sportowych emocji nie brakowało przez cały weekend, przy okazji można było też zdziałać sporo dobrego. Wśród wydarzeń towarzyszących była m.in. akcja krwiodawstwa oraz sadzenie pierwszego w Polsce lasu krwiodawców. – Memoriał ma na celu podniesienie świadomości społecznej dotyczącej krwiodawstwa oraz transplantacji i poszukiwania dawców szpiku kostnego. Dzięki Agacie Mróz-Olszewskiej dostrzegamy znaczenie pięknych humanitarnych gestów – sens oddawania krwi i szpiku kostnego, by ratować ludzkie życie. Patronka Memoriału udowodniła, iż prawdziwy sukces odnosimy wtedy, gdy dajemy część siebie innym. Poprzez rozpowszechnianie hasła: Podaruj innym cząsteczkę siebie, wierzymy, że przedsięwzięcie skłoni do jeszcze głębszej refleksji nad wartością pomagania drugiemu człowiekowi. Budzimy ludzkie serca na potrzeby innych – informowali organizatorzy. Memoriał odbył się pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

 

Agata Mróz-Olszewska była złotą medalistka siatkarskich Mistrzostw Europy w roku 2003 i 2005, a także dwukrotną mistrzynią Polski w barwach BKS Stal Bielsko-Biała. Zawsze nawoływała do pomocy innym, zwłaszcza w zakresie honorowego oddawania krwi i szpiku kostnego. Dziś jej przyjaciele i bliscy kontynuują jej dzieło.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments