Wydarzenia Bielsko-Biała

XI Piknik Rodzinny z Nadzieją. Moc atrakcji w Parku Słowackiego

Piknik z Nadzieją to jedna z ulubionych imprez mieszkańców, organizowanych w Parku Słowackiego. Tak było we wrześniu ubiegłego roku. Zdjęcia: Marcin Kałuski

To jedna z ulubionych imprez rodzinnych mieszkańców Bielska-Białej. W Parku Słowackiego odbędzie się już jedenasta edycja Pikniku Rodzinnego z Nadzieją. Dobra zabawa przy niezliczonych atrakcjach jest wręcz gwarantowana od wczesnego popołudnia do późnego wieczora.

Organizowany przez Fundację Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień „Nadzieja” piknik odbędzie się 5 czerwca. Tak jak ostatnim razem, niezliczone atrakcje będą się rozciągać na całym terenie pięknego Parku Słowackiego. Zabawa rozpocznie się o 13.30 od wręczenia nagród w konkursie plastycznym, a zakończy o 21.30 efektownym pokazem laserów.

– Na naszych gości będą czekać dziesiątki atrakcji, m.in. przedstawienie familijne, warsztaty kuchni molekularnej z szalonymi naukowcami, spotkanie z alpakami, gra plenerowa „Skarb Nadziei”, malowanie twarzy i fireshow… – wyliczają organizatorzy.

Poza strawą dla ducha, będzie też coś dla ciała, czyli m.in. lody i domowe ciasta, a zadowoleni powinni być także fani przysmaków z grilla.

Tradycyjnie nie zabraknie losowania mnóstwa atrakcyjnych nagród, co jest prawdziwym hitem rodzinnej imprezy.

Piknikowi towarzyszy hasło „Bawimy się i pomagamy”. – Prowadzona będzie zbiórka artykułów plastycznych dla podopiecznych domów dziecka w Bielsku-Białej oraz dla dzieci z Ukrainy, a w godz. 13.30-16.00 – oddając krew w mobilnym punkcie – możemy uratować komuś życie – zachęcają do udziału działacze fundacji.

– Organizując piknik chcemy umożliwić całym rodzinom wspaniałą zabawę. Ale też jednocześnie zależy nam, aby zaprezentować mieszkańcom to, co robimy na co dzień. Dzisiaj Fundacja Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień „Nadzieja” prowadzi nie tylko Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży, ale także Poradnię Leczenia Uzależnień i Punkt Konsultacyjny ds. Uzależnień w Wapienicy, Regionalną Placówkę Opiekuńczo-Terapeutyczną „Dom z Nadzieją”, Telefon Zaufania, a nawet kawiarenkę. Chcemy być obecni w życiu społecznym miasta i uświadamiać mieszkańcom, że gdy znajdą się w potrzebie, to u nas znajdą fachową pomoc – mówi ks. Kamil Kaczor, szef ośrodka dla uzależnionej młodzieży. – W organizację piknikowych atrakcji zaangażowało się bardzo wiele podmiotów i ludzi, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie. Cieszymy się z tej szerokiej współpracy w całym mieście, a także z patronatu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego – dodaje duchowny.

Wstęp na piknik jest bezpłatny.

Ks. Kamil Kaczor podczas ostatniego pikniku.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments