Wydarzenia Bielsko-Biała

XII Letnia Sceny Sfery. W każdy piątek świetny koncert

W każdy piątek wakacji plac Bolka i Lolka zamieni się w koncertową przestrzeń. Bass Astral, Sonar, Julia Marcell, Kasia Lins, Skubas – to zaledwie kilka nazwisk, które usłyszymy w najbliższych tygodniach w Bielsku-Białej podczas Letniej Sceny Sfery, która organizowana jest we współpracy Galerii Sfera i Cavatina Hall.

Koncerty będą się odbywać w piątki od 1 lipca do 26 sierpnia. Wszystkie rozpoczną się o 18.00. Na placu przy Galerii Sfera powinni doskonale odnaleźć się fani alternatywy, indie rocka, elektroniki, popu, techno, folku czy też muzyki latynoskiej. Dla publiczności przygotowano strefę relaksu i bogatą ofertę gastronomiczną. Co ważne, wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

– Muzyka to emocje. My dajemy im przestrzeń, dlatego bardzo cieszymy się z możliwości pokazania naszych wyborów muzycznych w nowym miejscu. Mamy nadzieję, na dobrą zabawę zarówno przy rytmach latino jak i nowoczesnej muzyce elektronicznej. Dokładamy wszelkich starań i dbamy, aby każde wydarzenie było zorganizowane na najwyższym poziomie. Bądźcie z nami – zachęca do udziału w tych wydarzeniach Marcin Smolik, dyrektor naczelny i programowy Cavatina Hall.

– Galeria Sfera to miejsce, gdzie od wielu lat można posłuchać dobrej muzyki, a tegoroczne wakacje zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. XII edycja Letniej Sceny Sfery powered by Cavatina Hall, sprawi, że piątkowe wakacyjne wieczory z pewnością będą należeć do ulubionych wśród mieszkańców i turystów. Moc muzycznych wrażeń, plenerowa formuła ze strefą relaksu oraz szeroka oferta gastronomiczna naszych 25 restauracji i kawiarni zapraszają do spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną – mówi Dagmara Gąsiorek, marketing manager Galerii Sfera.

1 lipca wydarzenie otworzy koncert formacji Lordofon. Założona trzy lata temu przez Macieja Poredę i Michała Jurka prezentuje oryginalną mieszankę rapu, muzyki miejskiej i gitarowej alternatywy. Tydzień później swój repertuar zaproponuje producent i multiinstrumentalista Bass Astral, a 18 lipca na scenie zagości prosto z Kolumbii Edi Sánchez, który wraz z swoim zespołem przeniesie nas do świata od rumby, przez cha-chę i mambo, aż po salsę. Koniec lipca należeć będzie do duetów – Sandecki Brothers, a następnie Sonar. 5 sierpnia posłuchamy zdobywczyni Fryderyka, Julii Marcell, tworzącej muzykę alternatywną opartą przede wszystkim o brzmienia fortepianu i gitary elektrycznej. Nie zabraknie również zaproszenia do tańca wraz z zespołem Salsa Central. Na koniec wakacji czekają nas brzmienia w wykonaniu Kasi Lins oraz Skubasa, którzy mocnym akcentem zakończą tegoroczne wydarzenie.

Plan koncertów

1 lipca: Lordofon
8 lipca: Bass Astral
15 lipca: Edi Sánchez & The Latin Lovers
22 lipca: Sandecki Brothers
29 lipca: Sonar Live Act
5 sierpnia: Julia Marcel
12 sierpnia: Salsa Central
19 sierpnia: Kasia Lins
26 sierpnia: Skubas

google_news