Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka

Z czechowickiej biblioteki do malowniczej Toskanii

– Tym razem celem naszej podróży będzie kraina pełna dzieł sztuki, malowniczych wzgórz, cyprysów, winnic, gajów oliwnych, urokliwych miasteczek o krętych uliczkach, w których można się zgubić i rozległego wybrzeża oferującego długie plaże – zdradza Magdalena Wygoda z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

17 listopada o 17.00 w MBP odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Palcem po mapie”. Na wyjątkową wycieczkę po Toskanii, bo rzecz jasna o niej mowa, uczestników zabierze Małgorzata Firlejczyk z Biura Podróży „Country Travel”.

– Pani Małgosia kocha Włochy i jest prawdziwym toskańskim koneserem. Opowie o miejscach, których nie znajdziemy w przewodnikach, bo wiadomo, że poza szlakiem zawsze jest najpiękniej. Pokaże również Toskanię „od kuchni”, prezentując wyjątkowe smaki i zapachy regionu. Lokalna sztuka kulinarna, oparta na mięsie, wędlinach, serach i warzywach, rozpieści bowiem nawet najbardziej wymagające podniebienia – zapewnia Magdalena Wygoda. – Gotowi do drogi? Jeśli jeszcze macie wątpliwości, gwarantujemy, że pani Małgosia je rozwieje, a po powrocie do domu będziecie pakować walizkę. Każda pora roku w Toskanii jest piękna! – puentuje.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments