Wydarzenia Cieszyn

Z Ministerstwa Sprawiedliwości przez gminę do druhów. Strażacy mają kamerę termowizyjną

Fot. UG Hażlach

Ochotnicza Straż Pożarna w Hażlachu, jako pierwsza w gminie Hażlach, otrzymała kamerę termowizyjną! Chodzi o profesjonalny sprzęt ratowniczo-pożarniczy, wyposażony w detektor wysokiej rozdzielczości i baterię o długiej żywotności, która pozwala na pracę przez 8 godzin.

Przekazanie nastąpiło w sali sesyjnej Urzędu Gminy Hażlach w obecności wójta gminy Grzegorza Sikorskiego. Strażaków reprezentował prezes OSP Sebastian Chrapek oraz naczelnik jednostki i zarazem komendant gminny OSP, Kazimierz Orszulik. – Składamy podziękowania Ministerstwu Sprawiedliwości i Ministrowi-Członkowi Rady Ministrów Michałowi Wójcikowi, a także Gminie Hażlach za jej cegiełkę dołożoną do tego zakupu. Kamera bardzo nam pomoże przy lokalizacji zarzewia ognia oraz źródeł ciepła będących efektem pożaru. Przyda się także podczas ewentualnych poszukiwań osób zaginionych w terenach leśnych – powiedział Prezes Sebastian Chrapek.

Sprzęt został bowiem sfinansowany w ramach umowy, którą Gmina Hażlach zawarła z Ministerstwem Sprawiedliwości na powierzenie realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Koszt kamery wyniósł 15 999 zł, z tego 15 839 zł pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości a 160 zł to wkład własny gminy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
10 dni temu

Brawo, niezwykłe wydarzenie że wydano na kamerę z budżetu gminy tylko 160 zł. Pan prezes OSP chyba ma świadomość, że nie są to prywatne pieniądze ministra Wójcika a także wójta gminy Hażlach, zbędna czołobitność.
Fajnie, że zawarto umowę, ale może pieniądze nr 1 w kierunku opieki społecznej? – pomoc postpenitencjarna to pomoc rodzinom gdzie ojciec lub matka siedziała w więzieniu lub dziecko odbyło odosobnienie w zakładzie poprawczym.