Cieszyn Na sygnale

Z narkotykowego światka do aresztu. Ale najpierw… skok z okna

Fot. KPP w Cieszynie

Dzielnicowy z Ustronia, Marcin Gerat, wspólnie z patrolem interwencyjnym, zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości mężczyznę, któremu nieśpieszno było do zakładu karnego. Jak się okazało, 42-latek miał opracowany plan ucieczki, w przypadku namierzenia go przez policjantów.

Ustronianin był poszukiwany, w związku z wyrokiem sądu, do odbycia łącznej kary ponad 2 lat więzienia za przestępstwa narkotykowe. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego faktu i ukrywał się przed policjantami. Na wypadek ewentualnej wizyty mundurowych, w mieszkaniu, w którym miał kryjówkę, przygotował plan ucieczki. Droga “ewakuacji” miała wieść przez okno na drugim piętrze budynku. W tym celu ustawił w mieszkaniu łóżko pod oknem, żeby szybko wyskoczyć i opuścić kryjówkę. I jak postanowił, tak zrobił. Na szczęście skok z wysokości 6 metrów nie doprowadził go do kalectwa. Trawnik, na który upadł, zamortyzował mało przemyślaną decyzję.

– Poszukiwany nie wziął jednak pod uwagę, że ma do czynienia z doświadczonym dzielnicowym, który taką możliwość przewidział i odpowiednio pokierował zabezpieczeniem miejsca. Podczas akcji mundurowy wykorzystał informacje zebrane podczas patrolu dzielnicy i znajomość terenu, przygotowując się dobrze do zatrzymania poszukiwanego. 42-latek, który wpadł w ręce mundurowych, ostatecznie trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony mu wyrok 2 lat więzienia – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

google_news