Cieszyn Kultura i rozrywka

Z Niemiec do Strumienia

Fot. UM Strumień

Delegacja z niemieckiego miasta Igensdorf gościła w gminie Strumień. Wśród gości byli m.in. Edmund Ulm, burmistrz Igensdorfu, jego zastępca Stefan Gebhardt oraz honorowy obywatel i były burmistrz Erwin Zeiss.

Podczas wizyty goście mieli okazję zwiedzić gminę i atrakcje najbliższej okolicy. Wzięli także udział w nabożeństwie w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu, poznali lokalnych przedsiębiorców, a punktem kulminacyjnym było uczestnictwo w dożynkach w Zbytkowie. Współpraca Igensdorfu i Strumienia intensywnie się rozwija. Jej widzialnym znakiem było zaangażowanie i udzielone wsparcie materialne na rzecz pomocy humanitarnej niesionej przez naszą gminę społeczności ukraińskiej.

Delegacja z Igensdorfu odwiedziła już strumieńską gminę w 2018 roku, aby uczestniczyć w dożynkach w Pruchnej. Rok później burmistrz Strumienia Anna Grygierek, przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń, sołtys Drogomyśla Zbigniew Podyma, a także chór „Nadzieja” działający przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu z opiekunem duchowym Ks. Karolem Macurą wzięli udział na zaproszenie władz w Święcie Dziękczynienia w Niemczech. Wizyta była okazją do licznych rozmów i wymiany doświadczeń.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments