Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Czechowice: Wypadek motocyklisty. Młody mężczyzna zmarł w szpitalu | ZDJĘCIA i WiDEO

Przed południem na ul. Górniczej w Czechowicach-Dziedzicach doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego, uszkodzony został trzeci pojazd. Wysłano wszystkie służby. 24-letniego motocyklistę reanimowano na miejscu, wezwano śmigłowiec LPR.

Z WCPR wpłynęły cztery zgłoszenia tego wypadku, jedno ze zgłoszeń o godz. 11.25. – Po dojeździe na miejsce okazało się, że jest już ambulans ratownictwa medycznego, poszkodowanemu motocykliście udzielano pomocy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy ZRM. Na miejsce został wezwany śmigłowiec LPR (Ratownik 6). Zabezpieczaliśmy lądowanie i start śmigłowca – powiedział nam st. asp. Paweł Macura z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak dowiedział się nasz portal, czynności życiowe młodego motocyklisty ustały dwukrotnie, przywrócone. Ze względu na ciężki stan mężczyzny i prowadzoną resuscytację krążeniowo-oddechową, podjęto decyzję o transporcie mężczyzny ambulansem, a nie śmigłowcem LPR. W czasie transportu do szpitala było prowadzone RKO. Pomimo wysiłków personelu medycznego życia 24-latka nie udało się uratować, mężczyzna zmarł w szpitalu.

Z ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Nissan Quashqai skręcał w lewo, z ul. Górniczej pomiędzy budynki, natomiast 24-letni mężczyzna, kierujący pojazdem marki Kawasaki, poruszał się ul Górniczą, w kierunku ul. Rumana i wyprzedzał samochód osobowy. Uszkodzony został także zaparkowany pomiędzy budynkami samochód osobowy marki Fiat.

Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację wypadku. W toku czynności ustalono, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Zabezpieczono próbki krwi do dalszej analizy. 24-letni mężczyzna, kierujący motocyklem, nigdy nie miał uprawnień na do kierowania takim pojazdem. Prokurator zarządził sekcję zwłok.

W akcji uczestniczył zastęp straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, dwa zastępy z OSP Dziedzice, zespół ratownictwa medycznego, LPR (Ratownik 6) i patrole policji. Dalsze czynności prowadzi policja.

google_news