Wydarzenia Bielsko-Biała

Mazańcowice: Roztrzaskane auta i infrastruktura drogowa. To cud, że nikt nie zginął! | ZDJĘCIA

Dwa samochody mocno rozbite, rozsypane części aut w promieniu kilkudziesięciu metrów zdemolowane elementy infrastruktury drogowej, to bilans nocnego zderzenia dwóch aut na skrzyżowaniu ul. Starobielskiej z ul. Radosną w Mazańcowicach. Na miejsce wysłano wszystkie służby.

Zgłoszenie zdarzenia wpłynęło z WCPR do SKKM o godz. 23.20. W momencie przyjazdu straży pożarnej na miejsce okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, na miejscu jest już policja. Trzy osoby, które podróżowały w obu pojazdach, wyszły z aut o własnych siłach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych z rozbitych aut i uprzątnięciu jezdni.

Kierujący samochodem osobowym marki Ford, poruszając się ul. Starobielską w kierunku centrum Mazańcowic, zignorował podwójną linię ciągłą i wyprzedzał inny pojazd, natomiast kierujący samochodem osobowym marki Mazda, wyjeżdżając z ul. Radosnej, nie ustąpił pierwszeństwa. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia obu pojazdów. Wskutek zdarzenia jeden skosił elementy infrastruktury drogowej i przewrócił się na bok. Urwane drzwi samochodu przeleciały kilkadziesiąt metrów.

Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Obu kierowców ukarano mandatami karnymi i punktami. W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, JRG2, OSP Mazańcowice, zespół ratownictwa medycznego i policja. Utrudnienia w ruchu trwały około półtorej godziny.

google_news