Wydarzenia Bielsko-Biała

Nocna demolka obok kościoła. Pijany kierowca uderzył autem w ścianę! | ZDJĘCIA

Uszkodzona donica, bramka, żywopłot i elewacja ściany kościoła to bilans nocnego zdarzenia przy ul. Sobieskiego w Bielsku-Białej, gdzie samochód osobowy uderzył w ścianę kościoła. – Ta kamera chwilowo nie działa, nie przewidzieliśmy takiego zdarzenia – powiedział nam ksiądz z kościoła Jana Chrzciciela.

Do zdarzenia doszło około godz. 22.00. – Mężczyzna w pomarańczowej koszulce, chwilę kręcił się przy aucie, chyba dwa lub trzy razy do niego wsiadał. Wyjął coś z auta i gdzieś poszedł – powiedział nam mieszkaniec pobliskiego budynku. – Z jego zachowania było widać, że jest pod wpływem albo alkoholu, albo narkotyków. Zadzwoniłem pod numer alarmowy 112 – dodał.

Na miejsce wysłano patrole policji. W toku czynności szybko ustalono, gdzie znajduje się sprawca zdarzenia. Mężczyznę przywieziono na miejsce. – Okazało się, 24-letni mężczyzna narodowości polskiej nie jest właścicielem pojazdu miał w wydychanym powietrzu blisko dwa promile alkoholu. Miał uprawnienia do kierowania pojazdami, uprawnienia te zatrzymano. Za swój czyn będzie odpowiadał do wysokości wartości tego pojazdu – powiedział nam st. sierż. Sławomir Kocur z KMP w Bielsku-Białej. Pijany sprawca zdarzenia tłumaczył, że wybrał się na jazdę próbną autem, gdyż zmieniał w aucie klocki hamulcowe.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, o zdarzeniu poinformowano parafię. Ślady na trawniku obok kościoła wskazywały, że kierowca osobówki usiłował wyjechać autem, ale mu się to nie udało.

– Tu była donica, a tu bramka – powiedział nam ksiądz z kościoła Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej. – Wesołych świąt 🙂 – dodał.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
po co ta nerwowość w święta
po co ta nerwowość w święta
23 dni temu

Gdyby mieszkaniec pobliskiego budynku nie zadzwonił na 112, auto by sobie spokojnie stało przy kościele, kierowca zorganizowałby pomoc kolegów z którymi pił i odjechałby spod kościoła.

TeoMeo
TeoMeo
23 dni temu

Nie ma problemu, zerknij na górę zdjęcia, zobaczysz kamerę (centralnie nad samochodem)…

ksiądz zachował spokój
ksiądz zachował spokój
23 dni temu
Reply to  TeoMeo

Super, więc po co sygnalista?