Bielsko-Biała Na sygnale

Świętoszówka: Wypadek w lesie. Poszkodowany w ciężkim stanie! Lądował śmigłowiec LPR | ZDJĘCIA i WiDEO

Przed południem z WCPR wpłynęło zgłoszenie wypadku w lesie w Świętoszówce, gdzie mężczyzna został uderzony drzewem. Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policję. Wezwano śmigłowiec LPR (Ratownik 4).

Zgłoszenie wypadku wpłynęło z WCPR o godz. 10.55. – Po dojeździe na miejsce okazało się, że poszkodowany mężczyzna jest w lesie. Nasze działania polegały na pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w przetransportowaniu poszkodowanego do ambulansu. Zabezpieczaliśmy także lądowanie i start śmigłowca LPR – powiedział nam ratownik uczestniczący w akcji. Gdy poszkodowanego przygotowano do transportu śmigłowcem LPR, strażacy pomogli w transporcie mężczyzny do śmigłowca.

– Dwóch mężczyzn w wieku 55 i 42 lata wycinało drzewo w lesie, mieli stosowne zgody. W momencie gdy wycięte drzewo się kładło, to wyłamał się suchy, ciężki konar, który uderzył 42-latka tak niefortunnie, iż ten doznał urazu głowy i kręgosłupa. Na miejscu pracował między innymi technik kryminalistyki – powiedział nam st. sierż. Sławomir Kocur z KMP w Bielsku-Białej. Prokurator odstąpił od czynności. Jak dowiedział się nasz portal, obrażenia mężczyzny zagrażają jego życiu i zdrowiu.

W akcji uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej z JRG2, jeden z OSP Świętoszówka, zespół ratownictwa medycznego i policja.

google_news