Bielsko-Biała Na sygnale

Zderzenie motocykla z autem. Motocyklistę odwieziono do szpitala | ZDJĘCIA

Wieczorem do WCPR wpłynęły trzy zgłoszenia zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego na skrzyżowaniu ul. Zamkowej z ul. Wzgórze w Bielsku-Białej. Na miejsce wysłano wszystkie służby.

Zgłoszenie zdarzenia wpłynęło z WCPR o godz. 20.41. Zdarzenie zauważył także operator monitoringu miejskiego, który powiadomił służby. Po dojeździe na miejsce okazało się, że motocyklista siedzi na ławce na pl. Chrobrego, pomocy udzieliły osoby postronne. Poszkodowany trafił pod opiekę zespołu ratownictw medycznego.

21-letni motocyklista, kierujący pojazdem marki Kawasaki, poruszał się ul. Zamkową, w kierunku dworca PKP, natomiast kierujący samochodem osobowym marki Suzuki, skręcając w lewo, z ul. 3 Maja na ul. Wzgórze, nie ustąpił mu pierwszeństwa, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Wskutek zdarzenia motocyklista się przewrócił.

Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kwalifikacja prawna zdarzenia nastąpi po ustaleniu obrażeń motocyklisty. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, zespół ratownictwa medycznego i dwa patrole policji.

google_news