Cieszyn Kultura i rozrywka

Z profesorem o ciekawych zagadnieniach. Spotkanie w Małej Książnicy Cisownickiej niebawem

Fot. Piotr Kaszuba/UŚ

Profesorem, o którym mowa w tytule jest Tadeusz Sławek. W Cisownicy będzie on w jakimś sensie gospodarzem, a w innym znaczeniu gościem.

Czytelnia Małej Książnicy Cisownickiej zaprasza na spotkanie z prof. Tadeuszem Sławkiem, które odbędzie się w sobotę 17 lutego o godz. 17.00. Temat imprezy, to: „Przestrzeń – ziemia – pejzaż”, a poprowadzi do dr. ha. Katarzyna Marcol, prof. Uniwersytetu Śląskiego. Czytelnia mieści się w budynku Kościoła Ewangelickiego w Cisownicy. Wejście do niej znajduje się na lewo od wejścia głównego.
Gość spotkanie, prof. Tadeusz Sławek będzie poniekąd też gospodarzem, ponieważ prywatnie jest mieszkańcem Cisownicy. Poza tym to poeta, eseista, tłumacz, literaturoznawca związany z Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego i rektor UŚ w latach 1998 – 2002, laureat prestiżowej Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Krakowa im. Kazimierza Wyki oraz nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

To będzie pierwsze z tego typu wydarzeń w Małej Książnicy Cisownickiej w tym roku. Na kwiecień zaplanowano spotkanie z reżyserem Krystianem Matyskiem, a na maj z pisarzem Zbigniewem Rokitą. Organizuje je proboszcz tamtejszej parafii ewangelickiej ks. Marek Twardzik.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments