Kultura i rozrywka Wadowice

Z sercem dla Agnieszki

Każdy, kto przybył do Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy na imprezę „Z sercem dla Agnieszki”, nie tylko wspaniale spędził czas, ale też miał okazję spełnić dobry uczynek. Całkowity dochód z tego wydarzenia przekazany zostanie na leczenie młodej kobiety z Brzezinki, która cierpi na dystrofię obręczowo-kończynową.

Aby Agnieszka Koźbielak (pisaliśmy o niej tutaj) mogła odzyskać władzę w nogach, musi dokończyć kosztowną terapię mezenchymalnymi komórkami macierzystymi. Dlatego Rada Sołecka Brzezinki, a także Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna z tejże miejscowości przygotowały z pomocą wielu partnerów pełną atrakcji akcję charytatywną. Na początku aktorzy Studia Yapa rozbawili najmłodszych i ich rodziców spektaklem „Szewczyk Dratewka”, przedstawiającym niecodzienną wersję legendy o smoku wawelskim, w której budzący przerażenie gad okazuje się łagodnym jak owieczka wegetarianinem. Po przedstawieniu rozweselone dzieci pobiegły na piętro, gdzie czekały na nich liczne warsztaty i zabawy. Każdy mógł własnoręcznie pomalować kubek lub bawełniany t-shirt oraz ozdobić czerwonym lukrem ciasteczko w kształcie serca. Specjalistki od malowania twarzy wyczarowywały cuda na małych twarzyczkach, czarnoskóry Yuga Buassa uczył gry na bębnach, a jego żona Iza zaplatała dziewczynkom afrykańskie warkoczyki.

Dorośli też mieli w czym wybierać. Wielbiciele bluesa z przyjemnością wysłuchali koncertu zespołu Dziki Acoustic, którego liderem jest znakomity wokalista Wiesław „Dziki” Kaniowski, a panie mogły zadbać o swoją urodę i kupić sobie nowe buty na wiosnę. Gotówka ze sprzedaży obuwia również zasiliła pulę pieniędzy przeznaczonych na leczenie Agnieszki Koźbielak, bowiem podarowali je na ten cel producenci z powiatu wadowickiego. Dzień zakończyła zabawa taneczna przy muzyce na żywo. Uczestnicy imprezy nie szczędzili grosza na pomoc Agnieszce. Udało się uzbierać niebagatelną kwotę 38 600 zł.

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments