Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Z Zebrzydowic, przez Bielsko-Białą, do Lecha Poznań

Fot. Wojciech Zaborek 2

Wojciech Zborek to młody piłkarz, który podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Lechem Poznań. Trenowanie zaczynał w Spójni Zebrzydowice.

15 – latek swoją przygodę z piłką zaczynał w wieku 6 lat w zespole Spójnia Zebrzydowice, gdzie spędził 4 lata. Początkowo grał w polu. Po kilku tygodniach treningów spróbował swoich sił jako bramkarz i ta pozycja spodobała mu się na tyle, że postanowił pójść w tym kierunku. Następnym klubem w karierze Wojciecha Zborka był Rekord Bielsko-Biała i to właśnie z tego zespołu trafił do Lecha Poznań.

– W ubiegłym roku w maju dostałem zaproszenie na dwudniowe testy do Akademii i po niecałych dwóch tygodniach tata otrzymał telefon z informacją, że testy przeszły pomyślnie i od lipca zostałem zawodnikiem Akademii Lecha Poznań. Nikt nie musiał mnie przekonywać w kwestii zmiany klubu, ponieważ sam chciałem zmienić otoczenie swojego rozwoju, a Akademia Lecha Poznań jest najlepszym miejscem do tego w kraju – mówi Wojciech Zborek w wypowiedzi na stronie klubowej Lecha Poznań.

15-latek w tym sezonie Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 rozegrał dwanaście spotkań. Początkowo miał rywalizować o miano jedynki z Mateuszem Pruchniewskim, lecz ten został przesunięty do zespołu juniorów starszych. Zborek stał się więc jego naturalnym następcą i pewnym punktem drużyny prowadzonej przez trenera Jędrzeja Łągiewkę. Bramkarz ma na koncie najwięcej występów spośród wszystkich zawodników w ekipie B1.

Dla Zborka opuszczenie rodzinnego domu i przeprowadzka do Wronek nie była niczym nowym. 15-latek będąc zawodnikiem Rekordu Bielsko-Biała mieszkał w internacie i jak sam mówi to doświadczenie pomogło mu w aklimatyzacji w nowym miejscu.

– Dotychczasowy pobyt oceniam bardzo pozytywnie. Od samego początku czuję wsparcie wszystkich kolegów oraz całego sztabu. Czuję bardzo dużą różnicę w swoich zachowaniach w bramce. Na treningach koncentruje się na zniwelowaniu swoich deficytów, a dzięki wskazówkom które dostaję od trenerów staje się to dla mnie z czasem łatwiejsze – opowiada bramkarz juniorów młodszych Lecha Poznań.

Podpisany niedawno kontrakt, obowiązywać będzie przez trzy lata.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Misiek
Misiek
1 rok temu

Brawo Chopie