KontaktB24 Wadowice

Z ziemi Polskiej do Włoch i z powrotem

W Padwie Weronie, Rzymie i niewielkiej miejscowość Raldon koło Werony gościli uczestnicy turystyczno-pielgrzymkowo-sportowego wyjazdu do Włoch zorganizowanego przez Klub Pobiedr Paszkówka.

Uczestnikami wyjazdu byli zawodnicy z rocznika 2003-2004, przedstawiciele samorządu Gminy Brzeźnica, Parafii w Paszkówce, Zarządu PUKS POBIEDR, rodzice i opiekunowie. Jednym z głównych wydarzeń na włoskiej ziemi był Turniej Piłkarski w Raldon, pomiędzy zawodnikami PUKS POBIEDR, a dwiema drużynami Włoskimi: ACD RALDON i AC POZZO. Zawodnicy z Paszkówki okazali się niepokonanymi i zwyciężyli 5-0 (z ACD RALDON) i 8-0 (z AC POZZO) zdobywając pierwsze miejsce i piękny puchar. Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Brzeźnica przekazał na ręce Burmistrza San Gioanni Lupatoto pana Attilio Gastaldello zaproszenie do odwiedzenia gminy, wyrażając nadzieję na rozpoczęcie trwałej współpracy pomiędzy naszymi regionami. Turniej i nocleg w Raldon były też świetną okazją do poznania miejsc, gdzie pracują w sezonie letnim przy zbiorach truskawek, min. mieszkańcy naszej gminy. W niedzielę 2 kwietnia dużym przeżyciem dla wszystkich była modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II w 12 rocznicę jego śmierci oraz zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra i zabytków Rzymu. Dzięki spotkaniu z dziennikarką TVP na Placu św. Piotra, o wyjeździe parafialnego klubu POBIEDR do Włoch dowiedziała się cała Polska. Niedzielna  msza św. w polskim kościele św. Stanisława była tym bardziej polska, bo odprawiana przez księdza Artura Głąba oraz studiującego w Rzymie naszego parafianina, ks. Mirosława Cichonia. Wcześniejsze dni – piątek i sobota, były również wypełnione zwiedzaniem – Padwy z zapadającą w pamięć bazyliką św. Antoniego i Werony ze sławnym balkonem w domu Julii. Był też sportowy akcent – stadion klubowy (wspólny) Chievo Verona i Hellas Verona. 

Reportaże; Padwa – TUTAJ

Raldo – TUTAJ

Werona – TUTAJ i TUTAJ

Piłkarski turniej – TUTAJ

Rzym i Watykan- TUTAJ

Organizatorzy serdecznie dziękują osobom prywatnym, instytucjom i firmom za pomoc merytoryczną oraz wsparcie finansowe i rzeczowe w zorganizowaniu wyjazdu oraz turnieju.

 

google_news