Wydarzenia Bielsko-Biała

Za oknem wiosna, a w Szczyrku… robią śnieg

Fot. materiały prasowe

Choć za oknem panuje dzisiaj typowo wiosenna temperatura, w Szczyrku… produkcja śniegu idzie pełną parą.

Śnieg produkuje ogromna maszyna przypominająca wielką szafę, ustawiona obok zbiornika wodnego na górnej polanie ośrodka Beskid Sport Arena na stoku góry Beskid.

Produkcja białego puchu ruszyła już 3 października. Od tego czasu maszyna pracująca w technologii AWS wypluła 2,4 tysiąca metrów sześciennych śniegu. Utworzono z niego śnieżny magazyn, który – gdy temperatura na to pozwoli -posłuży do budowy tras narciarskich.

AWS to skrót od All Weather Snow, co można z grubsza przetłumaczyć jako produkcję śniegu przy każdej pogodzie. Wspomniana maszyna może pracować przy temperaturach zewnętrznych od 5 do 40 stopni Celsjusza.

– Liczymy, że technologia ta pozwoli nam rozpocząć sezon zimowy wcześniej, czyli na początku grudnia – mówi Michał Słowioczek, dyrektor marketingu BSA.

navigate_before
navigate_next

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franuś
Franuś
5 lat temu

To, że śnieg można wyprodukować nawet przy temperaturze plus 40 stopni jest oczywiście możliwe ale jaki jest sens przechowywać śnieg w śnieżnym magazynie przy temperaturze chociażby takiej jak aktualna – do początku grudnia. Przecież muszą być wielkie straty, niech je określi dyrektor marketingu BSA. Jedna maszyna to za mało.