Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Zaatakowała kurator sądową

Fot. Marcin Płużek

36-letniej mieszkance powiatu bielskiego mocno nie spodobało się, że przyszła do niej kurator sądowa. Pijana kobieta ją zaatakowała.

Do jednego z mieszkań w Czechowicach-Dziedzicach przyszła kurator sądowa, aby przeprowadzić wywiad środowiskowy ze swoja podopieczną – 36-letnią kobietą.

W tym czasie w mieszkaniu w najlepsze trwała libacja alkoholowa, gdzie 36-latka raczyła się trunkami ze swoim mężem, a przyglądało się temu wszystkiemu ich 12-letnie dziecko. Najwyraźniej wizyta kurator sądowej mocno zdenerwowała 36-latkę, która ją zaatakowała, uderzyła kilka razy w twarz i groziła, aby ta zaniechała czynności służbowych.

Na miejsce wezwano policję. Jak się okazało 36-letnia kobieta miała ponad 2,5 promila alkoholu. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, a nazajutrz usłyszała zarzuty napaści, gróźb i znieważenia urzędnika sądowego na służbie. Za te przestępstwa grozi jej do 3 lat więzienia.

Z kolei mąż 36-latki trafił do izby wytrzeźwień, a 12-letnie dziecko trafiło doraźnie pod opiekę zastępczą czechowickiej placówki pomocy rodzinie. Sprawą niewłaściwej opieki przez matkę i ojca nad małoletnim dzieckiem zajmie się także sąd rodzinny.

3
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
MarzPaulaJoanna Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Joanna
Gość
Joanna

Praca kuratora jest niedoceniana.
Tam gdzie policjanci wchodzą dwójkami, kurator musi radzić sobie sam.
Jestem społecznym kuratorem sądowym.
Czasami sytuację bywają trudne .

Paula
Gość
Paula

Czasami, tylko szkoda, że w naszym chorym kraju tam gdzie trzeba zabrać czy zabezpieczyć dzieci tam nie jest to robione, a tam gdzie można użyć innych środków czy zrobić co innego tam się zabiera dzieci narażając ich zdrowie i życie.

Marz
Gość
Marz

Zgadzam sie.paradoks naszego kraju!