Cieszyn Na sygnale

Zaatakowali policjantów

Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy podczas interwencji zaatakowali i znieważyli mundurowych. Dwóch z nich dopuściło się także przestępstw zmuszania stróżów prawa do zaniechania prawnych czynności służbowych oraz uszkodzenia pojazdu. Jeden z nich był nieletni i odpowie za czyny karalne przed sądem rodzinnym. Najstarszy z zatrzymanych, na wniosek śledczych, został już tymczasowo aresztowany przez sąd.

W miniony wtorek około 19.30 dyżurny ustrońskiego komisariatu został powiadomiony, że w Cisownicy młody mężczyzna skaleczył się w nadgarstki i uciekł z domu. Z informacji wynikało, że może to być próba samobójcza. Dyżurny natychmiast skierował patrol na miejsce interwencji.

– Zanim na miejsce dotarli policjanci do dyżurnego wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem w centrum Cisownicy kilku młodych mężczyzn zatrzymało samochód na drodze. Kierująca volkswagenem widząc agresywnych mężczyzn próbowała wycofać samochód. Wtedy jeden z nich, z zakrwawionymi rękami, rzucił się na przednią szybę pojazdu. Kolejny z napastników miał kopać w karoserię – relacjonuje Rafal Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

W pobliżu budynku OSP policjanci namierzyli mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców. Dwaj byli niekompletnie ubrani. Wśród nich był także mężczyzna, którego poszukiwali w związku z pierwszym zgłoszeniem. Był on bardzo agresywny, więc policjanci musieli go obezwładnić i założyć na ręce kajdanki. Wtedy pozostałych dwóch kompanów postanowiło go uwolnić. Pierwszy, który podbiegł i kopnął interweniującego policjanta, także został szybko obezwładniony. Stróże prawa wezwali wsparcie, ponieważ trzeci z awanturników nadal próbował zmusić policjantów do zaprzestania interwencji. Dwaj zatrzymani w kajdankach także nie chcieli się podporządkować poleceniom funkcjonariuszy i próbowali się wyrwać z ich rąk. Po przyjeździe kolejnego patrolu trzeci ze sprawców został zatrzymany. Dwóch mieszkańców Cisownicy w wieku 17 i 25 lat trafiło do policyjnego aresztu. Najmłodszy 15-letni ustronianin został zatrzymany w policyjnej izbie dziecka. Był poszukiwany, ponieważ uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Z ustaleń wynika, że wcześniej razem spożyli dużą ilość alkoholu. Podczas libacji najstarszy z nich rozbił lampę i zranił się w ręce. Potem wybiegł z domu, a za nim koledzy. Po wytrzeźwieniu najstarszy usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Ponadto dzień wcześniej dopuścił się rozboju w Cisownicy. Zagroził użyciem siły młodemu mężczyźnie i ukradł mu rower. 25-latek był wcześniej karany za kradzież.

Kolejnemu  z zatrzymanych 17-latkowi z Cisownicy kryminalni przedstawili zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zmuszania ich za pomocą przemocy do odstąpienia od wykonywanych czynności. 17-latek był wcześniej notowany za pobicie. Ma także na koncie ucieczki z ośrodków wychowawczych. Te same zarzuty zostaną przedstawione 15-letniemu mieszkańcowi Ustronia. Oprócz tego nieletni usłyszy zarzut uszkodzenia samochodu. Straty oszacowano na 1000 zł. 15-latek z policyjnej izby dziecka trafił prosto do młodzieżowego ośrodka wychowawczego w województwie mazowieckim. Był notowany w przeszłości za pobicie i przestępstwa przeciwko mieniu. Za czyny karalne odpowie przed sądem rodzinnym. Najstarszy z zatrzymanych, na wniosek śledczych, został już tymczasowo aresztowany przez sąd.

KB_groby
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments