Wydarzenia Cieszyn

Zabłocie: Mieszkańcy zdecydowali

Mieszkańcy Zabłocia i Zabłocia Solanki zebrali się w sali Ochotniczej Straży Pożarnej na zebraniu wiejskim. Podczas spotkania decydowano na jaką inwestycję przeznaczyć środki w ramach funduszu sołeckiego.

Zebranie rozpoczęli sołtysi Zabłocia – Jarosław Szast i Zabłocia Solanki Marek Czerwiński, którzy przedstawili swoje sprawozdania z działalności Rad Sołeckich. Zebranie było także okazją do podsumowania realizacji zadań w miejscowościach w 2016 roku i przedstawieniu planowanych w tym roku.

I tak w tym roku zostanie dokończona termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, wymienione zostanie ogrodzenie placu zabaw przy przedszkolu oraz wykonana zostanie dokumentacja na realizację oświetlenia na moście przez rzekę Wisłę. Burmistrz Strumienia Anna Grygierek poinformowała również o rozpoczęciu prac związanych z przygotowaniem dokumentacji do realizacji budowy kanalizacji w sołectwie.

Mieszkańcy zmienili także decyzję w sprawie funduszu sołeckiego, gdyż gmina pozyskała środki na zaplanowaną z tych środków inwestycję, czyli budowę wiaty przy ul. Rolnej. Decyzją zebrania wiejskiego całość funduszu sołeckiego sołectwa Zabłocie przeznaczona zostaje na urządzenie terenu za szkołą. Z kolei fundusz sołecki sołectwa Zabłocie Solanka, zostanie przeznaczony również na tę inwestycję oraz na dodatkowe wyposażenie terenu przy Chacie nad Zalewem.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments