Porady i inspiracje

Zabiegi stomatologiczne, dzięki którym olśnisz uśmiechem

Olśniewający, hollywoodzki uśmiech jest prostszy do osiągnięcia niż może się wydawać. Codzienną higienę jamy ustnej wystarczy uzupełnić o zabiegi, które wykona każdy dobry dentysta. Dzięki nim już po kilku miesiącach zgryz będzie idealnie równy, a zęby nabiorą pięknego, białego koloru.

Prostowanie zgryzu

Pierwszym krokiem do olśniewającego uśmiechu jest prostowanie zgryzu. W gabinecie stomatologicznym powinno się sprawdzić, czy zęby są prawidłowo ustawione. Jeśli zgryz jest krzywy, powinno się założyć aparat ortodontyczny. To mit, że jest on zarezerwowany dla najmłodszych pacjentów. Aparat mogą bez przeszkód nosić dorośli, którzy prowadzą kompleksowe leczenie stomatologiczne.

Przed założeniem aparatu czasami konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej w celu wykrycia potencjalnych wad szczękowo twarzowych. Dzięki kompleksowym badaniom stomatolog ma indywidualne podejście do każdego pacjenta i jest w stanie zaproponować mu najlepsze metody leczenia.

Wybielanie zębów to podstawa

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii zajmująca się wyglądem zębów. Wielu pacjentów zmaga się z żółknięciem zębów z powodu picia kawy i herbaty lub palenia papierosów. Niektórzy wstydzą się też naturalnego, żółtego koloru kości, który nie stanowi patologii i nie wymaga leczenia – kość nie zawsze jest naturalnie biała i jest to zupełnie normalne. Bez względu na przyczyny nieestetycznego koloru zgryzu, w profesjonalnym gabinecie dokładamy wszelkich starań, by zadowolić pacjentów. W ofercie czeka na nich zabieg wybielania. Może poprzedzić go leczenie kanałowe, po którym zęby szarzeją.

Implanty zębowe – dlaczego warto je założyć?

Stomatolog w celu uzupełniania ubytków w szczęce zakłada implanty zębów. Do ich wszczepienia wykorzystuje się znieczulenie ogólne, niezbędne dla zachowania pełnego komfortu pacjentów. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Nowoczesny sprzęt sprawia, że w kości szczęki szybko umieszcza się tytanową śrubę, do której następnie przykręca się koronę implantu. W ten sposób zyskuje się piękny uśmiech, nawet gdy wcześniej straciło się ząb na skutek wypadku lub zaawansowanej próchnicy.

Pacjent może wykonać implanty zębowe bez względu na wiek. Pełnoletnie osoby mogą uzupełnić braki w szczęce powstałe w młodym wieku lub wszczepić implanty, by uniknąć konieczności noszenia protezy zębowej na jesieni życia. Dzieci muszą wstrzymać się z wykonaniem implantów do czasu, aż ich szczęka przestanie rosnąć, a wszystkie zęby stałe będą już na swoich miejscach. Jest to gwarancja, że implant znajdzie się w odpowiednim miejscu w kości i dopasuje się do naturalnych zębów.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments