Na sygnale Oświęcim

Zabiła cztery szczeniaki

Fot. Wojciech Ciomborowski

Policjanci z komisariatu w Brzeszczach zajmują się bulwersującą sprawą uśmiercenia czterech szczeniąt. Podejrzewana o ten czyn 46-letnia mieszkanka tego miasta została już zatrzymana. Dzięki anonimowemu zgłoszeniu uratowane zostały dwa pozostałe pieski oraz suczka.

W sobotnie popołudnie policjanci otrzymali informację, że mieszkanka Brzeszcz zabiła szczeniaka. Natychmiast pojechali pod wskazany adres. Zastali pod nim 46–latkę oraz dwóch jej znajomych. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze odnaleźli cztery martwe szczeniaki. Natomiast w jednym z pomieszczeń domu  znaleźli suczkę wraz z dwoma jeszcze żywymi szczeniaczkami.

Zwierzęta, które ocalały trafiły pod troskliwą opiekę  inspektorów OTOZ Animals. Natomiast podejrzana o zabicie zwierząt została ujęta i trafiła do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji. Okazało się, że kobieta miała w wydychanym powietrzu 1,6 prom. alkoholu.

Na podstawie zebranych dowodów w niedzielne popołudnie policjanci postawili podejrzanej zarzut zabicia zwierząt. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt za niehumanitarne bądź nieuzasadnione zabicie zwierzęcia grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o