Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Zabrzeg: Jedna kontrola – kilka wpadek

Fot. Policja

Policjanci zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy iveco w Zabrzegu. Okazało się, że kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Co więcej iveco nie było dopuszczone do ruchu i nie wykupiono na nie polisy OC. Ale to jeszcze nie wszystko!

Na ulicy Sikorskiego policyjny patrol postanowił skontrolować kierowcę iveco.

Okazało się, że kierujący nim 51-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Pojazd był niedopuszczony do ruchu, a właściciel nie zawarł obowiązkowego ubezpieczenia OC. Pasażerka przewoziła natomiast 13-miesięczne dziecko poza przepisowym fotelikiem. Za złamanie sądowego zakazu mężczyźnie grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności, a za brak polisy OC finansowa kara z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Odpowie także za wykroczenie nieprzepisowego przewożenia pasażerów – informuje bielska policja.

Podczas dalszych czynności służbowych w miejscu zamieszkania 51-latka policjanci spotkali jego 49-letniego znajomego, który się u niego ukrywał, bo poszukiwał go Sąd Rejonowy w Pszczynie!

Mężczyzna miał do odbycia karę jednego roku pozbawienia wolności. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do zakładu karnego – zaznaczają bielscy policjanci.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments