Bielsko-Biała E-edukacja

Zachęcają dziadków do założenia konta. Finał dla uczniów z Bielska-Białej i Żywca

Praca Malwiny Koniecznej i Nataszy Słoniec.

Dwie szkoły z Podbeskidzia uzyskały miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”.

Konto w banku jest bezpieczne i wygodne, a korzystanie z internetu oraz bankowości elektronicznej nie jest wcale takie trudne – przekonuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który ogłosił wyniki konkursu artystycznego dla dzieci i młodzieży.

W kategorii „plakat” dla klas 7-8 szkół podstawowych drugie miejsce wywalczyły Malwina Konieczny i Natasza Słoniec ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bielsku-Białej. Z kolei w kategorii szkół średnich Wanda Kaczorowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu za swój plakat zdobyła trzecie miejsce.

Konkurs został przeprowadzony w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pn. ,,Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Był skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej oraz studentów. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy, która będzie przedstawiała korzyści z posiadania konta w banku przez osoby starsze. Konkurs odbywał się w różnych kategoriach wiekowych, w tym na poziomie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz wyższych. Zgłosiło się blisko trzy tysiące uczniów i studentów z całej Polski. Zwycięskie prace publikowane są na stronie internetowej Zakładu.

Plakat Wandy Kaczorowskiej.

– Ogłaszając konkurs liczyliśmy na kreatywność młodych ludzi i nie pomyliliśmy się. Oglądając wykonane przez dzieci i młodzież plakaty, komiksy czy filmy widać nie tylko odpowiednie przygotowanie do zadania, zaangażowanie w projekt, ale też międzypokoleniową współpracę. To przecież właśnie wnuki często są proszone przez seniorów o pomoc we wprowadzeniu dziadka lub babci w wirtualny świat. Dzisiaj oglądamy artystyczne efekty tej współpracy, a być może wkrótce już realne jej efekty, kiedy to seniorzy swobodnie będą korzystać z e-usług, w tym elektronicznych urzędów i konta bankowego – komentuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Na Wnuczka
Na Wnuczka
9 miesięcy temu

zaleta taka ze nie trza łazić do dziadków po pierwszym by otwierali wersalki, czy szperali w skarpetach.
Pykną przelew i gotowe