Kultura i rozrywka Wadowice

Zachwycili publiczność

Tyle gromkich oklasków i słów zachwytu, ile padło podczas Gminnego Widowiska Kultury w Tomicach, rzadko ma okazję słyszeć niejeden profesjonalny aktor, śpiewak, muzyk czy tancerz. Tylko najwięksi artyści mogą liczyć na podobny oddźwięk. Albo najmniejsi…

Na widowni zasiadali rodzice i dziadkowie, a na scenie występowały ich dzieci i wnuczęta. W takiej sytuacji publiczność musiała być bezkrytyczna i pełna podziwu. Ale trzeba przyznać, że młodzi artyści w pełni zasłużyli na owacje i zachwyty. Nawet niespokrewnione z nimi osoby z prawdziwą przyjemnością oglądały ich popisy i szczerze biły brawa.

Na deskach Ośrodka Kultury Gminy Tomice swoje umiejętności pokazały działające w nim zespoły. Najpierw Teatrzyk Trele-Morele zaprezentował pantomimę „Jam Jest” – spektakl niesamowicie przykuwający uwagę widzów i bardzo czytelny w swym przekazie, mimo iż nie pada w nim ani jedno słowo. Później zaśpiewały dziewczynki z Zespołu Pieśni i Tańca Tomiczanie, a po nich scenę opanowały dzieci z Galerii Artystycznej, które wykazały się rozlicznymi talentami. Między innymi uroczo tańczyły i grały na dzwonkach. Na koniec wystąpił zespół Wiolinki wspomagany przez koło gitarowe. Oprawę plastyczną widowiska przygotowali młodzi artyści z prowadzonej przez Mirę Sabatowicz Akademii Małego Plastyka.

Trzeba jeszcze dodać, że Teatrzyk Trele-Morele zdobył w tym miesiącu trzecie miejsce podczas Przeglądu Przedstawień Jasełkowych w Zatorze, a Tomiczanie w tym samym mieście wywalczyli drugą nagrodę w Konkursie Kolęd i Pastorałek. 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments