Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Zaginął obywatel Ukrainy (aktualizacja)

Policjanci poszukują zaginionego obywatela Ukrainy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że może przemieszczać się koleją.

34-letni Pavlo Baran ostatni raz był widziany wczoraj około 14.00 w Goleszowie. Wieczorem rodzina zgłosiła zaginięcie. Policjanci ustalili, że udał się na dworzec kolejowy w Ustroniu, gdzie wsiadł do pociągu relacji Wisła- Katowice. Wiadomo, że po 15.30 wysiadł w Tychach dał się w kierunku ulicy Damrota. Do tej pory nie powrócił, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Pavlo Baran jest osobą niepełnosprawną, ma porażenie aparatu mowy oraz niedowidzi na jedno oko. Zna język polski, ale posługuje się nim słabo. Według rodziny nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji, wymaga pomocy i opieki.

Rysopis zaginionego:

– wzrost ok.170 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała,włosy krótkie, faliste, ciemnoblond,

– porusza się w charakterystyczny sposób ze względu na wadę postawy-jest lekko przygarbiony,

– w chwili zaginięcia był ubrany w szarą kurtkę, szare spodnie, czarną czapkę z niebieskim napisem z przodu i czarne obuwie,

– nie posiada przy sobie dokumentów ani telefonu komórkowego. Może mieć przy sobie kopię ukraińskiego pozwolenia na przejazdy na terenie Lwowa oraz klucze do domu.

Aktualizacja

Szczęśliwy finał miały ostatniej nocy poszukiwania 34-letniego obywatela Ukrainy, który zaginął we wtorek na terenie powiatu cieszyńskiego. Mężczyznę odnaleźli bieruńscy dzielnicowi.

Około 23.00 na ulicy Warszawskiej w rejonie kopalni “Piast” w Bieruniu, mundurowi dostrzegli wychłodzonego mężczyznę, którego wygląd mógł wskazywać na bezdomność lub chorobę. Dzielnicowi próbowali wylegitymować go, jednak okazało się, że nie posiada przy sobie żadnego dokumentu tożsamości, ani też nie potrafi podać swoich danych osobowych. Jednak stróże prawa dociekliwie dążyli do uzyskania danych mężczyzny.

Okazało się, że napotkany przez policjantów mężczyzna jest obywatelem Ukrainy. Kontakt dyżurnego z bielską Strażą Graniczną doprowadził do pełnej identyfikacji mężczyzny. Był to poszukiwany przez Komendę Powiatową w Cieszynie zaginiony Pavlo Baran.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments