Kultura i rozrywka Żywiec

Jeleśnia: Rozdali granty

W Jeleśni zakończono nabór do pilotażowego programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój.

Program, jako wsparcie, adresowany był do organizacji pozarządowych, jednostek oświatowych i nieformalnych grup działających na terenie gminy Jeleśnia.

– Kierujemy się ideą zrównoważonego rozwoju. Czerpiąc ze źródeł, dbamy o naturę, z której pochodzi woda oraz o ludzi, którzy ją wydobywają. Troska o otoczenie to niezwykle ważny aspekt funkcjonowania firmy. Realizujemy wiele działań społecznych, które wynikają z naszej misji i z odpowiedzialności, jaką czujemy wobec miejsca, w którym działamy oraz jego mieszkańców – mówi Marcin Damaszk, dyrektor Fabryki Żywiec Zdrój S.A. w Jeleśni.

Do programu złożono w sumie 26 wniosków. Z tej liczby dotację, od 2 do 5 tysięcy złotych, otrzymało 17 propozycji. Dotyczą one między innymi utworzenia Muzeum na rozdrożu wsi Krzyżowa i Krzyżówki, prowadzenia zajęć propagujących zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia, kultywowania tradycji regionalnych, prowadzenia warsztatów malarskich, propagowania ekologicznego pszczelarstwa, stworzenia integracyjnej grupy teatralnej, promocji kultury poprzez warsztaty rzeźbiarski i bibułkarskie, czy organizacji pikniku sportowo-rekreacyjnego na boisku LKS Sopotnia. O grant starali się i dostali go dominikanie z klasztoru w Korbielowie, którzy stworzyli Muzeum Motóra. Pieniądze chcą przeznaczyć na renowację samochodu żuk.

 

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments