Wydarzenia Bielsko-Biała

Zagłodzony pies z gnijącym guzem odebrany z posesji w Międzybrodziu. Jak daleko może posunąć się jeszcze ludzka znieczulica?

OTOZ Animals Inspektorat Bielsko-Biała interweniował wczoraj w Międzybrodziu Żywieckim, gdzie w kojcu zamknięta była zagłodzona suczka w typie owczarka niemieckiego. Oprócz tego na brzuchu miała ogromny, rozpadający się i gnijący guz. – Czy są granice zaniedbania? Jak daleko może posunąć się jeszcze ludzka znieczulica? – zastanawiają się inspektorzy OTOZ-u.

– Piękna słoneczna niedziela, turyści spacerują górską drogą. Tuż obok drogi w kojcu, w niewyobrażalnym bólu przebywa zagłodzona “Namura”. Leżała w kącie kojca, w straszliwym stanie. Na ciele widoczne wszystkie kości, a w oczach tylko ból. Z rozpadającego się guza ogromnych rozmiarów sączyła się nieustannie wydzielina. Sunia miała krew na łapkach i w kojcu. Nie miała sił żeby wstać… – opisują interwencję inspektorzy OTOZ-u.

– Czy można przejść obojętnie obok takiego widoku ? Okazuje się że dla wielu ludzi odpowiedź brzmi twierdząco. Czy są granice zaniedbania? Jak daleko może posunąć się jeszcze ludzka znieczulica? – to pytanie zadają sobie nie tylko inspektorzy, którzy wzięli udział w odebraniu od właściciela psa z ogromnym, gnijącym i rozpadającym się guzem, ale także wszyscy miłośnicy zwierząt wrażliwi na krzywdę niewinnych stworzeń.

Sunia trafiła pod natychmiastową opiekę weterynaryjną. – Mamy nadzieję, że wkrótce jej oczy, które teraz wyrażają tylko ból, będą promieniały nadzieją Będziemy o nią walczyć i zrobimy wszystko, co tylko możliwe – tłumaczy OTOZ z Bielska-Białej.

WIDEO z interwencji można zobaczyć TUTAJ

google_news
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nierób
nierób
2 miesięcy temu

włąściciel o siebie nie dba,nie myje się , nie myje zebów,nie bada się,pije tanie wino pali papierosy z krainy U a starym psem miałby sie przejmować??

???
???
2 miesięcy temu
Reply to  nierób

Może ty mógłbyś się zainteresować jeśli już widzisz jak wygląda sytuacja?! Ty też się nie przejąłeś losem tego zwierzęcia?

Judasz
Judasz
3 miesięcy temu

Brak kar aresztu za znęcanie nad zwierzętami,brak policji animals od 1990 roku,śmiesznie niskie kary orzekane.Ot całe sądownictwo w Polsce…znęcanie nad zwierzętami, podpalanie składowisk śmieci i chemikaliów, zaśmiecanie lasów to typowe sprawy które się zwyrolom.,,opłacają,,.ale spokojnie wasza nowa POpaprana chce zwolnić 20% skazanych bo wiezienia są przepełnione.

Last edited 3 miesięcy temu by Judasz
może być?
może być?
3 miesięcy temu
Reply to  Judasz

Poczekaj, ta wroga Polakom opcja dogaduje się z Putinem i zwolnieni z aresztu będą wywożeni na Sybir, Judasza też chcą zatrudnić.

:)
:)
3 miesięcy temu

Znaczy co, mam przy każdym domu obok którego przechodzę wyciągać lornetkę i sprawdzać kojce z psami? Kojce jak powszechnie wiadomo są na samym środku posesji i mają szklane ściany żeby wszystko było dokładnie widać.

Najlepiej zwalić wszystko na to złe społeczeństwo które wszystkiemu jest winne.

KMG Podbeskidzie
KMG Podbeskidzie
3 miesięcy temu

Babkę zgwałcili w bramie kilka tygodni temu- ludzie łazili i nikt nawet na pały nie zadzwonił a wy chcecie żeby z takim czymś ktoś coś zrobił:) na przystanku jakiś cwaniak na prochach fika i ka_dy w telefon się gapi i nikt mu w mordę nie wyjedzie takie to czasy nastały

Król Albanii
Król Albanii
3 miesięcy temu

Mrrrr… owczarek niemiecki! Podniecony jestem!

Fan
Fan
3 miesięcy temu
Reply to  Król Albanii

Popek kiedy nagrywasz kolejną płytę?

Stokrotka
Stokrotka
3 miesięcy temu

Przepraszam bardzo… Ten pies przecież takiego stanu nie osiągnął z dnia na dzień… Czy to domostwo było na kompletnym odludziu bez sąsiadów wokół? Jak można pozwolić na to, żeby zwierzę tak cierpiało?! Wstyd dla okolicznych mieszkańców, którzy nie interweniowali przez tak długi czas. W życiu nie chciałabym obok Was mieszkać!

nierób
nierób
2 miesięcy temu
Reply to  Stokrotka

jakbyś była na naszym miejscu to innaczej byś gadała,wódka 0.5 l już po 18,50!(nie powiem gdzie)

Stokrotka
Stokrotka
2 miesięcy temu
Reply to  nierób

Nie sądzę. Telefon do fundacji to chwila a społeczne przyzwolenie na takie zachowania tylko utwierdza ludzi, którzy krzywdzą zwierzęta w przekonaniu, że tak można i że są bezkarni.

Sąsiad
Sąsiad
2 miesięcy temu
Reply to  nierób

To chyba tym bardziej należałoby zareagować… Co wódka ma do psa? Przecież to żywa istota, która odczuwa ból tak jak ty! Wiesz, że cierpi i nie reagujesz? To fatalnie o tobie świadczy.

Kocham Pieski
Kocham Pieski
2 miesięcy temu
Reply to  Stokrotka

Zgadzam się! Gdyby w ludziach było więcej empatii i mniej odwracania wzroku gdy wyrządzana jest krzywda wielu tego typu sytuacji możnaby uniknąć.

WYBORCA
WYBORCA
3 miesięcy temu

Trudno to nazwać znieczulicą .
Na takie zachowania nie ma odpowiedniego słowa .
Nawet te wulgarne nie są odpowiednie