Sport Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Zagrali z Wisłą w szczytnym celu

Fot. Wojciech Ciomborowski

Już dawno na stadionie zembrzyckiego Garbarza nie widziano takich tłumów, jakie pojawiły się na nim w sobotę. Ściągnęli ją piłkarze krakowskiej Wisły, którzy w ramach pikniku „Dwa pokolenia Wisły Kraków charytatywnie dla OREW Tarnawa Górna” rozegrali mecz z reprezentacją powiatu suskiego. Tego dnia atrakcji sportowych i nie tylko było dużo więcej.

Celem rodzinnej imprezy, której patronowała „Małopolska Kronika Beskidzka” było zebranie jak najwięcej pieniędzy na rozbudowę budynku Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tarnawie Górnej. W efekcie na zembrzycki stadion ciągnęli w dużej mierze fani futbolu, ale także osoby, chcące po prostu pomóc dzieciom, których doświadczył los. Niemniej jedni i drudzy z przejęciem śledzili przebieg starcia reprezentacji powiatu suskiego z ekstraklasową Wisłą.

Po południu na zembrzyckim stadionie oldboje Wisły zmierzyły się z małopolskimi biznesmenami. Nie tylko jednak sportem człowiek żyje. Z myślą o tych, którzy za piłką nożna nie przepadają zorganizowano przejażdżki samochodami terenowymi, pokazy kulinarne, pokazy zumby, a na dzieci czekały „dmuchańce” i animatorzy. Wieczorem koncert dał Silesian Tyrol Band, a wieczorno-nocną zabawę taneczną poprowadził Abraxas.

W meczu „dnia” kadrę powiatu suskiego tworzyli: Bartłomiej Bruzda, Paweł Marek, Paweł Mentel, Krzysztof Bryła, Jakub Talaga, Kamil Kwaśniewski, Bartłomiej Pająk, Dawid Sobański, Szymon Bobek, Łukasz Kryjak, Szymon Szydłowski,  Piotr Pacyga, Monsuru Adisa, Szymon Żaczek, Adrian Elżbieciak, Maciej Furman, Mariusz Kania, Kacper Durda, Paweł Paczka, Patryk Wróbel, Jakub Franik.

Autorem foto i wideoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments