Wydarzenia Żywiec

Zagrożone 800 milionów

Czy 11 gmin z powiatu żywieckiego będzie musiało zwrócić aż 800 milionów złotych unijnej dotacji, którą pozyskano na projekt “Oczyszczanie ścieków na Żywiecczyźnie”?

Takie dość poważne zagrożenie pojawiło się po tym jak spółka komunalna Beskid Ekosystem z Cięciny zapowiedziała, że nie przedłuży od kwietnia przyszłego roku tak zwanej umowy operatorskiej dotyczącej zarządzania sieciami kanalizacyjnymi w gminach Ujsoły, Rajcza i Milówka. Wójt gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik broni zarządu spółki podkreślając, że broni ona interesów swoich i mieszkańców gminy Węgierska Górka. Z kolei obawy o zwrot dotacji ma wójt gminy Ujsoły Tadeusz Piętka. Z kolei Związek Międzygminny ds. Ekologii zlecił sprawdzenie czy możliwa jest zmiana operatora bez zagrożenia zwrotu dotacji.

O szczegółach można przeczytać w najnowszym numerze “Żywieckiej Kronice Beskidzkiej”

E-wydanie tygodnika “Żywiecka Kronika Beskidzka” dostępne pod adresem: https://prasabeskidzka.pl/zywiecka-kronika-beskidzka-c-9.html

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franuś
Franuś
2 lat temu

Jakie 11 gmin, wymienione są tylko 4. Zapowiedź artykułu nie jest jasna bo i dlaczego spółka nie przedłuży umowy, dlaczego wójt Węgierskiej Górki broni spółki. Może i można przeczytać w e-wydaniu ale te podstawowe sprawy powinny być w zapowiedzi. Bo inaczej jest nadmuchana afera.