Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Zakażenia w Kontakt-Simon, Silesii i Alwero

Grafika: Pete Linforth z Pixabay

Koronawirus przyplątał się do lokalnych zakładów pracy. Zakażenia potwierdzono w dwóch czechowickich spółkach i firmie z Hecznarowic.

Dodatni wynik badań ma dziewięcioro pracowników spółki Kontakt-Simon, produkującej sprzęt elektroinstalacyjny. Z 600-osobowej załogi z pracy jest obecnie wyłączonych ze względów bezpieczeństwa nieco ponad sto osób. Wszystkie ostatnie przypadki wykryto dzięki temu, że firma na własny koszt przeprowadziła badania swoich pracowników.

Trzy zakażenia (sanepid wlicza też członków rodzin) potwierdzono w firmie produkującej wyroby z wełny Alwero z Hecznarowic.

W czechowickiej kopalni Silesia zakażonych jest trzech górników. W sanepidzie przypuszczają, że do zakażeń nie dochodziło na terenie kopalni. Bielski sanepid nie był w stanie się doprosić o większą ilość badań w prywatnej Silesii.

O nowych zakażeniach w lokalnych firmach szerzej poinformuje jutro „Kronika Beskidzka”. E-wydanie będzie dostępne TUTAJ.
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamilek
Kamilek
1 miesiąc temu

jak ktoś jest chory idzie na l4 i leczy się, ten cały cowid w niczym nie jest groźniejszy od grypy, słuchacie who co radzi zabijać dzieci a tu uczy jak leczyć starszych?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Kamilek

Czyli trzeba odwrócić?

anonim
anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Kamilek

Tylko w większości firm takiego typu ludzie boją się chodzić na l4, że ich zwolnia po powrocie, wiec ci co sie boją nie chodzą na l4, albo rzadko kiedy.

Boją się ludzie nawet nie pojechać na dorsza, że firma zwolni, tam gdzie praktykują takie wyjazdy na dorsze. Nie wiem czy ta firma praktykuje dorsze. No ale są takie co praktykuje dorsze.

Last edited 1 miesiąc temu by anonim
Obywatel bb
Obywatel bb
1 miesiąc temu

Co to znaczy doprosić. To oni wymagają od przedsiębiorcy żeby badał ludzi? Jakim prawem. Czemu uznano tych ludzi za pracowników kopalni, a za obywateli RP już nie? To jakieś kuriozum

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel bb

Nie zrozumiałam z tekstu, że wystąpienie Sanepidu było w kierunku Silesii. Tym bardziej, że przypuszcza iż do zakażeń nie dochodziło na terenie kopalni. Fakt, że nie jest powiedziane gdzie Sanepid nie może się doprosić.

klim
klim
1 miesiąc temu

Sanepid sam powinien przeprowadzić badania, jakim prawem żadąją tego od pracodawcy, na co płacimy składki zdrowotne? nie mają pieniędzy? a na piswizję 2 mld w marcu było

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Bielski Sanepid musi się dopraszać o większą ilość badań w gnieździe zarazy a nie zalecać lub wręcz wymagać? A to organizacja.

aasa
aasa
1 miesiąc temu

hmmmm