Bielsko-Biała Sport

„Żaki Rządzą”! Sportowa gratka dla dzieci i ich bliskich w Bielsku-Białej

W niedzielę, 11 grudnia, o 10.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem rozpocznie się druga edycja turnieju piłki nożnej „Żaki Rządzą”.

Do turnieju zgłosiło się 20 drużyn (ponad 200 osób) reprezentujących bielskie szkoły podstawowe z klas I-III. Co ciekawe, w związku z trwającymi Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej organizowany przez Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji turniej nosi pełną nazwę „Mini Mistrzostwa Świata Żaki Rządzą”, a drużynom, oprócz nazwy szkoły, w wyniku losowania przyporządkowane zostanie państwo, które bierze udział mundialu.

– Chcemy, by Turniej Piłki Nożnej „Żaki Rządzą” wpisał się na stałe do naszego kalendarza imprez i był kontynuacją pierwszej edycji, która była rozegrana na boisku piłkarskim KS „Orlik”. Dla wszystkich szkół, które wezmą udział w rywalizacji przewidziano pamiątkowe puchary, a dla każdego uczestniczącego w turnieju dziecka, okolicznościową koszulkę oraz pamiątkowy medal. Za zajęcie I-IV miejsca zawodnicy będą mieli możliwość dołączyć do dziecięcej eskorty piłkarzy TS Podbeskidzie w meczach rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej w sezonie wiosennym 2023 – przybliżają w BBOSiRze.

Na turniej zaproszono również młodsze i starsze dzieci z rodzicami, dziadkami i ze znajomymi. – Przygotowaliśmy dla wszystkich dodatkowe atrakcje, m.in. malowanie buzi, konkursy i gry oraz pokazy sportowe. W hali nabyć będzie można ciepły posiłek, przekąski oraz zimne napoje – zdradzają organizatorzy.

Warto dodać, że w turnieju uczestniczyć będą również dzieci z Ukrainy. Impreza odbędzie się dzięki wsparciu wielu sponsorów i partnerów. Organizacją tego wydarzenia BBOSiR wpisuje się w politykę prowadzoną przez prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego w zakresie sportu i rekreacji.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments